StoryEditorOCM
S mora i krajanema ozlijeđenih

Nesreća na moru sinoć kod Oliba, nasukala se brodica na kojoj je bilo pet osoba. Noćna akcija trajala je satima...

Piše Dalmacija SD
4. lipnja 2026. - 11:09

Dojava o pomorskoj nesreći u vidu nasukanja brodice, u uvali Slatinica, uz obalu otoka Oliba, u MRCC Rijeka zaprimljena je sinoć, 3. lipnja u 21.30 sati posredstvom Županijskog dojavnog centra ŽC 112.

O događaju je obaviještena Lučka kapetanija Zadar, čiji službenici su isplovili prema mjestu dojave.

U izravnoj komunikaciji sa dojaviteljem, ujedno voditeljem brodice, isti je obavijestio kako među ukupno 5 članova posade (svi državljani Republike Italije), nema ozlijeđenih i kako nisu životno ugroženi, stoga je o događaju obaviješten vlasnik brodice, domaća charter tvrtka, radi pružanja komercijalne pomoći odsukavanja i teglja brodice.

Dolaskom na poziciju službenici LK Zadar potvrdili su kako nema ozlijeđenih među peteročlanom posadom. U okviru preliminarnog očevida ustanovljeno je da je brodica nasukana u pličini, a na poziciji nije uočeno onečišćenje mora i morskog okoliša.

Noćas, 4. lipnja u 00.40 djelatnici tvrtke za pružanje komercijalne pomoći plovilima i posadama na moru odsukali su brodicu sa posadom, nakon čega su uzeti u tegalj do sigurnog veza u luci Gaženica.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. lipanj 2026 11:10