StoryEditorOCM
KalelargaPOKRENUT PROCES

Kaznena prijava protiv oca poginulog djeteta u eksploziji bit će ustupljena Republici Češkoj obzirom da su svi sudionici događaja češki državljani

Piše M. K.
21. lipnja 2024. - 18:35
Nikolina Vukovic Stipanicev/Cropix
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Policijska uprava zadarska podnijela je kaznenu prijavu protiv državljanina Republike Češke (1978.) zbog osnovane sumnje na počinjenje teškog kaznenog djela protiv opće sigurnosti iz čl. 222. st. 3. i 4. u svezi čl. 215. st. 3. Kaznenog zakona.

Osumnjičenik je ispitan u policiji temeljem čl. 208.a Zakona o kaznenom postupku. Kaznena prijava će biti ustupljena Republici Češkoj s obzirom da su svi sudionici događaja češki državljani koji imaju prebivalište u Republici Češkoj zbog čega će postupak biti lakše i ekonomičnije proveden pred tamošnjim pravosudnim tijelima - odgovorilo je Županijsko državno odvjetništvo na pitanje novinara.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
19. srpanj 2026 15:51