StoryEditorOCM
OstaloDOBAR POSAO

SAS Vektor za MUP gradi četiri broda

Piše PSD.
2. rujna 2010. - 16:10
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Zadarski će SAS Vektor graditi četiri broda od ukupno 29 što ih je Ministarstvo unutarnjih poslova ugovorilo sa Zajednicom ponuditelja hrvatskih brodara. Do kraja ove godine isporučit će dva, a iduće godine još dva plovila, vrijednosti šest milijuna kuna.

Riječ je o brodovima tipa Vektor 950, koji se u zadarskoj tvornici proizvode već pet godina i kupcima ih je ukupno isporučeno 50.

- Pokazali su se pouzdanim, čvrstim i jakim pa neće biti preinaka. Imat će samo, zbog potreba policijskog posla, više navigacije i elektronike te pojačane motore. Ugradit će im se po dva Yanmara od po 315 KS pa će postizati brzinu od 36 milja na sat - kaže direktor SAS Vektora Denis Vidaković.

U Zajednici ponuditelja hrvatskih brodara je šest tvrtki male brodogradnje. Nositelj zajedničke ponude je Montmontaža - Greben, a vrijednost posla je 104 milijuna kuna.

d. mezić

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
22. srpanj 2026 09:39