StoryEditorOCM
ZadarTIJEKOM VIKENDA

Petnaest nesreća na ličkim cestama: motociklist teško ozlijeđen, još troje ljudi zadobilo lakše ozljede

Piše B. S.
10. kolovoza 2026. - 10:09
IlustracijaVojko Bašić/Cropix
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Na području Policijske uprave ličko-senjske tijekom proteklog vikenda evidentirano je ukupno 15 prometnih nesreća, u kojima je jedna osoba teško, a tri osobe lakše ozlijeđeno. U 11 prometnih nesreća nastala je materijalna šteta.

Najozbiljnija prometna nesreća dogodila se u nedjelju, 9. kolovoza, oko 15.30 sati u Gospiću, kada je 24-godišnja hrvatska državljanka upravljala osobnim automobilom gospićkih registracijskih oznaka iz smjera Gospića prema Perušiću. Prilikom skretanja ulijevo nije propustila motocikl gospićkih registracijskih oznaka kojim je iz suprotnog smjera upravljao 51-godišnji hrvatski državljanin.

Motocikl je udario u osobni automobil, nakon čega je motociklist pao na kolnik. U nesreći je 51-godišnji vozač motocikla teško ozlijeđen te je zadržan na liječenju u KBC-u Rijeka, dok je 24-godišnja vozačica automobila lakše ozlijeđena.

Osim ove, policija je evidentirala još dvije prometne nesreće u kojima su dvije osobe lakše ozlijeđene. Jedna se dogodila na području Senja, a druga na području Novalje. Preostalih 11 prometnih nesreća prošlo je s materijalnom štetom. Tri su evidentirane na području Otočca, po tri na području Novalje i Senja, dvije na području Korenice te jedna na području Gospića.

Policija stoga ponovno poziva sve sudionike u prometu na oprez i poštivanje prometnih propisa, osobito na pravodobno propuštanje vozila koja imaju prednost prolaska.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
10. kolovoz 2026 10:10