StoryEditorOCM
Zabavanemiran san

Jesmo li normalni? Uz krevet držimo predmete koje zrače kao rendgen! Nije riječ samo o mobitelu već o stvarima od kojih ne očekujemo i bez kojih ne možemo

Piše PSD
3. prosinca 2021. - 18:12
Dok spavamo, važno je ne samo da nam bude udobno, već i da materijali kojima smo okruženi nemaju štetno djelovanjeNeja Markičević/Cropix

Liječnik integrativne medicine dr. Slobodan Dunjić upozorio je na opasnu naviku koju u posljednje vrijeme svi imamo.

Korištenje mobilnog telefona samo 15 minuta dnevno štetno je za zdravlje. Držanje ovakvog uređaja blizu tijela također je štetno zbog velike količine radijacije. Zato je spavanje blizu mobilnog telefona izuzetno opasno, ali nije jedino, piše Srbija danas, a prenosi Slobodna Dalmacija.

image
Mobitel je bolje koristiti što manje, vani, a ne u sobi, i držati ga daleko od tijela
Božo Radić/Cropix

Veliki dio zračenja zapravo dolazi iz utičnice. Do radijacije iz utičnice dolazi zbog povezanosti utičnice s cjelokupnim mrežnim sistemom kuće. Čak i ako ništa nije spojeno u utičnicu, ona sama proizvodi velike količine radijacije koja je štetna za zdravlje.

Dr. Dunjić objasnio je da držanje određenih stvari ispod kreveta može biti štetno kao "spavanje na rendgenskom aparatu"! Oko osam sati provodimo na jednom mjestu, spavajući, i važno je ne samo da nam bude udobno, već i da materijali kojima smo okruženi nemaju štetno djelovanje.

image
Spavaća soba naoko po ukusu liječnika integrativne medicine, bez mobitela, utičnica i spremnika ispod kreveta
Berislava Picek/Cropix

- To su prirodni materijali, vuna, pamuk, moramo gledati i što držimo ispod kreveta. Sada su moderni kreveti koji ispod imaju spremnike za držanje garderobe - rekao je on.

Izvučemo taj spremnik, pa unutra ubacimo vrećicu s vakuumiranom garderobom, kupljenu kod Kineza, a one se prave od nafte. Kao da spavamo na rendgenskom aparatu! Ispod kreveta, neka bude samo prašina, nikako plastične vrećice. To su sve veoma bitne stvari, tu provedemo najviše vremena, cijeli prostor u spavaćoj sobi mora biti sa što manje tih materijala koji nam štete - savjetuje dr. Dunjić, prenosi Srbija danas, prenosi Slobodna Dalmacija.

image
Malo tko od nas u sobu bi stavio rendgenski uređaj, ali mnogi od nas i ne znajući rade gore od toga, tvrdi dr. Dunjić
Jakov Prkic/Cropix
03. studeni 2024 20:55