KošarkaDUBROVAČKI VJESNIK NA FINALU KUPA RUŽICE MEGLAJ RIMAC

Pobjednički pokal ostaje u Požegi. Neće put Dubrovnika, ne vraća se u Gospino polje

16. ožujka 2024. - 16:49

Plamen Požega – Ragusa 80:62

POŽEGA Sportska dvorana ‘Tomislav Pirc’. Gledatelja 550. Suci: Jelena Tomić, Josip Mikulić i Matej Grubišić. Opunomoćenik: Alka Sinković.

PLAMEN POŽEGA: Ivezić (16), A. Berger, Lowery (4), Bašić, Kešeljević (10), Uzelman, Vučković (13), Zorić (4), Benić, M. Bergman, Miletić (17), Podrug (16). Trener: Vladimir Englman.

RAGUSA: Perić (8), Strilić (11), Miloglav (6), Milat, Hajdin (13), Todorić (12), Tokić, Rozić, Šarotić, Fleischer (12), E. Majstorović. Trenerica: Cvetana Matić, pomoćna trenerica: Alma Majstorović.

Četvrtine: 21:20, 20:14, 17:16, 22:12

Pobjednički pokal ostaje u Požegi. Neće put Dubrovnika, ne vraća se u Gospino polje gdje je bio od prethodnog finala. Ragusa nije uspjela obraniti naslov u domu najvećeg rivala u ovom trenutku, te po treći put upisati svoje ime na listu osvajača Kupa Ružice Meglaj Rimac, već je to prvi put uspjela Plamen Požega. Ujedno njezin prvi trofej u povijesti kluba.

Što ćemo pamtiti? Umjesto koraka Marije Kašeljević, organizatora igre Plamen Požege, u nastavku akcije koš i dodatno bacanje, koje je ubacila. Umjesto napad za Ragusu, 21:17 za domaćina. Greška na štetu dubrovačke ekipe, koja je promašila tri zicera u prvih deset minuta. Lina Strilić je nakon sudačke pogreške pogodila tricu, nakon što se Ragusa obranila imala je još jedan pokušaj za tricu (Carmen Miloglav), zatim skok u napadu Ive Todorić, koja nije pogodila pod košem, te je domaćinu pripala prva četvrtina (21:20).

U drugoj četvrtini Ragusa je vodila s 34:32, Plamen Požega otišla na odmor sa 7 koševa viška (41:34). Nije našla rješenje za 44-godišnju Emiliju Podrug, njene ulaske pod koš. Kumovala je tome i treća osobne pogreška, koja je dosuđena Amerikanki Jennifer Fleischer. I ta odluka će se, sigurno, gledati u snimci. Je li bila blokada ili prekršaj centra Raguse?

U 25. minuti domaćin je otišao na plus 10 (51:41), imao 58:45, zadnju četvrtinu dočekao s plus 8 (58:50). Vrlo brzo imao opet dvoznamenkastu prednost. Pokušala je Ragusa napraviti preokret, kao i u polufinalu protiv Medeščaka, ali Plamen Požega je iskusnija ekipa, ima dužu klupu, te je znala odbiti napad dubrovačke ekipe.

Ragusa je izgubila svoje peto finale Kupa, nije uspjela dobiti treće ukupno i u nizu nakon što je izgubila prva dva. Priliku za novi trofej imat će u prvenstvu...

Podrug je, naravno, MVP Final foura, i najbolji strijelac, i najbolji skakač.

Finale Kupa Ružice Meglaj Rimac: Plamen Požega - Ragusa