KošarkaDUBROVKINJA NA EUROBASKETU

Polufinale su izgubile za jedan ubačaj, ali su s dvije pobjede zaključile prvenstvo, te Una Majstorović, Lea Vukić i ostale idu na Svjetsko prvenstvo!

19. kolovoza 2023. - 15:30

Pet pobjeda i dva poraza u Izmiru – Hrvatska je peta na Eurobasketu za igračice do 16 godina.

Poražena je na startu od Poljske s dva koša razlike i u četvrtfinalu od Finske s košem razlike. Sve ostale utakmice je dobila, a sad na kraju je uzvratila Poljskoj za poraz u 1. kolu natjecanja u skupini, i to kad je ulog bio kud i kamo veći. Bila je baš dosta bolja - 74:57, te je dohvatila posljednje mjesto koje vodi na Svjetsko prvenstvo!

Una Majstorović na EP-u protiv Poljske

Fiba Basketball/

Lea Vukić je protiv Poljske za peto mjesto postigla 8 koševa i imala 9 skokova

Fiba Europe/

Hrvatska je u skupini dobila Italiju i Izrael, potom u osmini finala Belgiju, a u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta prvo Mađarsku. Italija na kraju igra za broncu s Finskom, a za zlato Španjolska i Francuska.

U sastavu Hrvatske bila je i košarkašica Raguse, Dubrovkinja Una Majstorović. Igrala je i Lea Vukić, članica zagrebačke Trešnjevke, čiji su roditelji iz Konavala. Majstorović je statistički treći asistent hrvatske reprezentacije na Eurobasketu, Vukić četvrti strijelac…

Hrvatske kadetkinje su potpisale najbolji plasman jedne naše reprezentativne selekcije na velikim natjecanjima!