NogometTREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

Četiri pogotka na Podvornici, evo kako se kretao rezultat na neretvanskom ‘El Clasicu‘

8. rujna 2024. - 19:24

Bez pobjednika u ‘majci svih derbija’ u Dolini Neretve, Neretvanac – Neretva 2:2 u 2. kolu južne skupine Treće hrvatske lige.

Dva puta su vodili gosti, već nakon uvodnih nekoliko minuta pogotkom Antonia Raguža, i tih 0:1 je na semaforu stajalo sve do 55. minute kad je izjednačio David Šunjić, ali samo šest minuta poslije opet radost Neretve, strijelac je Mario Marić. I tih 1:2 je bilo sve do 89. minute kad je za domaćina pogodio iskusni Dino Deak.

Prvi bod Neretvanca, koji je na startu poražen na gostovanju kod Vodica 1:4, a četvrti bod Neretve, koja je u 1. kolu kod kuće dobila s 3:2 GOŠK iz Kaštel Gomilice.

I da se ne zaboravi, prošle sezone u Opuzenu: Neretvanac - Neretva 2:2. Pa, u sezoni 2018./19. također 2:2, bilo je i u sezoni 2019./20. bez pobjednika, ali tad 1:1. Lani je i u Metkoviću bio ‘iks‘, ne samo na Podvornici (1:1).

Rezultati 2. kola, petak, 6. rujna, Unešić: Zagora - GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1, subota, 7. rujna, Klis: Uskok - Omiš 4:0, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) - Sloga 1:3, Sinj: Junak - Vodice 1:1, Ivanbegovina: Kamen - Hrvatski vitez 0:0, Biograd: Primorac (BNM) - HRNK Zmaj 2:0, Kaštel Stari: Val - Zadar 1:3, nedjelja, 8. rujna, Opuzen: Neretvanac - Neretva 2:2.

POREDAK

1. Uskok 6 bodova (5:0), 2. Sloga 6 bodova (5:1), 3. Vodice 4 boda (5:2), 4. Zadar 4 boda (4:2), 5. Primorac BNM 4 boda (3:1), 6. Neretva 4 boda (5:4), 7. Zagora 4 boda (2:1), 8. Hrvatski vitez 4 boda (1:0), 9. Kamen 2 boda (0:0), 10.-11. Junak i GOŠK Dubrovnik 1919. po 1 boda (1:2), 12. HRNK Zmaj 1 bod (0:2), 13. Neretvanac 1 bod (3:6), 14. Val bez boda (1:4), 15. GOŠK (KG) bez boda (3:6), 16. Omiš bez boda (0:6).

SRIJEDA

Utakmice 3. kola su na rasporedu već u srijedu, 11. rujna, Mravince: Sloga – Neretvanac, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919, - Primorac BNM, Vodice: Vodice – Kamen, Zadar: Zadar – Uskok, Posedarje: Hrvatski vitez – Zagora, Makarska: HRNK Zmaj – Val, Omiš: Omiš – GOŠK (KG), Metković: Neretva – Junak. Početak u 16.30 sati.

19. rujan 2024 23:54