NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Derbi bez pobjednika, Šupjaka preuzela barjak, prvak do prvog boda, Croatija osvojila Gnjile, a ONK Metković Zlinje

6. listopada 2024. - 18:46

2. KOLO

Nedjelja, 6. listopada, Čilipi: Konavljanin – Hajduk 1932. 5:0, Krvavac: Maestral – Sokol 1:1, Čibača: Župa dubrovačka – Jadran Smokvica 2:2, Orebić: Orebić – Gusar 1:1, Blato: BŠK Zmaj – ONK Metković 1:2, Gruda: Slaven – Croatia 1:2.

POREDAK

1. Konavljanin 7 bodova (11:1), 2. Orebić 7 bodova (9:4), 3. Gusar 7 bodova (6:3), 4. Croatia Gabrili 6 bodova (7:6), 5. ONK Metković 6 bodova (5:5), 6. Sokol 5 bodova (5:4), 7. Slaven 4 boda (4:4), 8. Jadran Smokvica 4 boda (5:9), 9. BŠK Zmaj 1 bod (3:6), 10. Župa dubrovačka 1 bod (3:7), 12. Hajduk 1932. Bez boda (3:10).

Bez pobjednika u derbiju kola, sudaru dva vodeća sastava, jedina dva koja su u prvih 180 minuta uzeli svih 6 bodova: Orebić – Gusar 1:1. Gosti iz Komina su poveli u 63. minuti pogotkom Ante Malete, a domaćin je izjednačio u 73. minuti pogotkom koji je postigao Ivan Roso.

Zahvaljujući novoj ‘petici’ kod kuće, Konavljanin se bodovno izjednačio s Orebićem i Gusarom, a preuzeo je vodstvo jer ima bolju pogodak razliku. Nakon što je na startu svladao Jadran iz Smokvice 5:0, zatim donio bod iz Dubravke (Sokol 1:1), sad je isto na svojoj Šupjaci uspio protiv Hajduka 1932., koji je (I dalje) bez boda, ali sad jedini takav. Pogađali su mrežu sastava s Moćnog Laza Luka Novak u 20. i 61., Đivo Dabo u 57., Pero Opušić u 66., te Josip Zadro u 90. minuti iz kaznenog udarca.

Na Gnjilama, prva utakmica Slavena kod kuće i poraz 1:2 od Croatije, koja je povela u 24. minuti preko Tomislava Žanetića. Izjednačio je Paulo Vukić u 38. minuti, a u 58. minuti Pero Ševo je naciljao za sva tri boda gostiju iz Gabrila. Slaven je u prva dva kola donio s gostovanja četiri boda (bod kod BŠK Zmaj 1:1, pobjeda 2:1 kod Hajduk 1932.). Croatia na startu poraz u Orebiću (2:4), a zatim pobjeda kod kuće (BŠK Zmaj 3:1).

Župa dubrovačka – Jadran Smokvica u Čibači 2:2. Dva puta je vodio domaćin (Ante Azinović u 20. i Karlo Buhač 67. minuti), dva puta su gosti uspjeli izjednačiti (Luka Volarević u 35. i Adrian Beriša u 77. minuti). Domaćin je u zadnjim minutama igrao s desetoricom nakon isključenja Viktora Lekaja (drugi žuti). U 43. minuti Buhač nije uspio realizirati kazneni udarac. Istaknuo se vratar Jadrana Tomislav Pehar. Prvi bod Župe dubrovačke, aktualnog prvaka. Jadran nakon što mu je u mreži pukla ‘petarda’ u Čilipima, pobjeda doma 3:2 protiv Maestrala, a sad je uzeo bod kod Župe dubrovačke, a imao je prilike uzeti sva tri boda. Tresao je okvir gola, imao još lijepih prilika...

Prva ŽNL, 3. kolo, Čibača: Župa dubrovačka - Jadran Smokvica 2:2

Tonči Vlašić/

Prva ŽNL, 3. kolo, Čibača: Župa dubrovačka - Jadran Smokvica 2:2 (Edi Žuvela, trener Jadrana)

Bez pobjednika je bilo i u Krvavcu: Maestral – Sokol 1:1. Gosti su poveli u 32. minuti preko Lea Pušića, a domaćin je izjednačio u zadnjoj minuti prvog poluvremena realiziravši kazneni udarac. Uspio je to Toni Krajina. Prvo gostovanje Sokola nakon što je u Dubravci prvo dobio Hajduk 1932. s 3:2, a zatim odigrao 1:1 s Konavljaninom.

ONK Metković jedna utakmica kod kuće – nula bodova, dvije utakmice u gostima – svih šest bodova. Nakon što je na startu dobila Župu dubrovačku u Čibači 2:0, zatim izgubila kod kuće od Orebića 1:4, sad je s 2:1 bila bolja u Blatu od BŠK Zmaj. Marko Mlikota je bio strijelac u 10. i 35. minuti, Jakov Protić je u 26. minuti izjednačio na 1:1 realiziravši kazneni udarac.

Dakle, u 3. kolu uspješniji gosti - samo jedna pobjeda domaćina, tri remija i dvije pobjede gostiju.

3. KOLO

Nedjelja, 13. listopada, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia, Metković: ONK Metković – Slaven, Ploče: Gusar – BŠK Zmaj, Smokvica: Jadran – Orebić, Dubravka: Sokol – Župa dubrovačka, Čilipi: Konavljanin – Maestral.

06. listopad 2024 18:55