NogometTREĆA HL - JUG |

DOBILI ZAOSTATAK NAKON ŠTO SU ZAOSTAJALI U 65. MINUTI Preokret ‘Plave makinje‘ u derbiju sa kišom kartona razveselio i Pločane

20. listopada 2021. - 17:38

Neretvanac je u nastavku zaostale utakmice 9. kola od 0:1 stigao do 3:1 pobjede i tri boda. Hrvatski vitez je sve dobio ove sezone osim na dva gostovanja u Dolini Neretve. Izgubio je prvo u Pločama, a sad u Opuzenu. Zahvaljujući ovom drugom porazu sastav koji ga je prvi dobio, Jadran Luka Ploče, ostao je na vrhu s bodom više. Jadran Luka Ploče 25, a Hrvatski vitez 24 boda.

Unatoč porazu sastav iz Posedarja je i kod Neretvanca pokazao kako njegovih osam pobjeda u prethodnih devet utakmica nisu splet sretnih okolnosti, i kad je tako, nema kraja sreći Neretvanca, koji je nakon prvog poluvremena bez pogodaka razmišljao kako bi mu i bod bio uspjeh. Osjetio se u prvih 45 minuta kod domaćih izostanak kapetana Dina Deaka, mirnoća, njegovo iskustvo.

Neretvanac (Opuzen) uoči derbija protiv Hrvatskog viteza
Tonči Vlašić
Hrvatski vitez (Posedarje) uoči derbija protiv Neretvanca

Prema prilikama u prvom poluvremenu imao je domaćin dvije velike, ali nekako je bolji dojam ostavio gost. Nervoza je bila prisutna s jedne i druge strane od samog početka, pogotovo u redovima Hrvatskog viteza. Skakalo se na odluke suca Renata Lacića iz Splita. Gledat će se, sigurno, snimka. Domaćin je dobio tri žuta, a gost devet žutih i izravni crveni, i to ga je dobio igrač s klupe Jure Ivandić u 88. minuti, koji je požutio u 82. minuti dok se zagrijavao, kad je dosuđen kazneni udarac za domaćina, a crveni na klupi, zbog, kako je upisano u zapisnik, psovanja suca. Gosti su najavili prigovor.

Na kraju je zaiskrilo i između igrača gostiju te gledatelja. Sreća, brzo se sve smirilo...

Pogotke za Neretvanac postigli su Ante Mihaljević u 69., Marko Čuljak u 75., te Ivano Čepo u 83. iz kaznenog udarca, a pogodak za goste Ivan Tokić u 65. minuti. Ostat će činjenica kako je Neretvanac dobio Hrvatski vitez pogocima iz prekida, a što je najjače oružje sastava iz Posedarja.

Je li bio penal za Neretvanac u 83. minuti? - Domagoj Torbarina (Hrvatski vitez) u raspravi sa sucima
Radost navijača Neretvanca
POGLEDAJTE TABLICU

1. Jadran Luka Ploče 25 bodova (26:10), 2. Hrvatski vitez 24 boda (18:7), 3. Sloga 22 boda (17:6), 4. Neretvanac 17 bodova (18:10), 5. RNK Split 17 bodova (17:13), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 15 bodova (13:12), 7. Primorac (BNM) 14 bodova (24:18), 8. Neretva 14 bodova (17:14), 9. Hrvace 16 bodova (12:9), 10. Zagora 13 bodova (16:16), 11. Uskok 13 bodova (13:16), 12. Junak 12 bodova (14:17), 13. Zadar 11 bodova (13:12), 14. Vodice 11 bodova (13:27), 15. HRNK Zmaj (M) 10 bodova (7:14), 16. Kamen 9 bodova (8:12), 17. OSK 7 bodova (14:25), 18. Urania (utakmica manje) 1 bod (3:23).

Raspored 11. kola, subota, 23. listopada, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretva, Klis: Uskok – OSK, Zadar: Zadar – Primorac (BNM), Ivanbegovina: Kamen – GOŠK Dubrovnik 1919., Sinj: Junak – Zagora, Makarska: RHNK Zmaj (M) – Sloga, Split: RNK Split – Hrvatski vitez, nedjelja, 24. listopada, Baška Voda: Urania – Hrvace, Opuzen: Neretvanac – Vodice. Početak u 15 sati.

24. travanj 2024 18:12