NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Enkel i Faraon zamijenili mjesta, kvartet vodećih upisao pobjede, trojica ove sezone bez poraza kod kuće, trojica bez pobjede u gostima

18. ožujka 2024. - 12:55

SEMAFOR, 10. KOLO

Putnikovići: Putniković – Omladinac 0:5 (strijelci Ivan Alujević u 18. i 53., David Katić u 22. i 68., te Zdanko Barbić u 60. minuti), Popovići: Enkel – Faraon 4:0 (Luka Raguž u 8. i 26., Ivo Krilanović u 42., te Tonći Brailo u 79. minuti), Vela Luka: Hajduk 1932. – Grk 2:0 (Marin Šeparović u 5. I autogol Juraja Violića u 35. minuti, utakmica prekinuta početkom nastavka kad je gost ostao sa šest igrača, petorica su prijavila kako nisu u mogućnosti nastaviti utakmicu), Kuna: Rat – NA Libertas 4:1 (Flavio Beck Junior u 20. iz kaznenog udarca, Ivan Kalauz u 38., Josip Mustapić u 40., te Antonio Lipotić u 90. minuti za Rat, a za NA Libertas Ivan Boras u 49. minuti), Ston: SOŠK 1919. – Ponikve 0:4 (Josip Jukić u 10. i 35., te Ivan Milić u 36. i 65. minuti).

Poredak: 1. Ponikve 23 boda, 2. Omladinac (utakmica manje) 22 boda, 3. Hajduk 1932. (utakmica manje) 21 bod, 4. Rat 18 bodova, 5. Enkel 15 bodova, 6. Faraon 13 bodova, 7. Putniković 9 bodova, 8. NA Libertas 7 bodova, 9. Grk (kažnjen oduzimanjem 5 bodova) 6 bodova, 10. SOŠK 1919. 3 boda.

Ponikve, Omladinac i Hajduk 1932. nastavljaju utrku za naslovom prvaka. Sva tri sastava su bila uspješna na startu drugog dijela, ali, kako prvi dio još uvijek nije zaključen, još se ne zna tko će preuzeti barjak koji drže Ponikve, Omladinac ili Hajduk 1932.

Naime, Ponikve su prve s 23 boda, dok preostala dva sastava imaju zaostatak iz prvog dijela u kojem je Omladinac, koji ima sad 22 boda, domaćin Hajduku 1932., koji ima 21 bod. Tko bude uspješniji na Lastovu, taj je prvi. Omladinac je prvi i u slučaju neodlučenog rezultata jer Ponikve imaju slabiju pogodak razliku od sastava s Lastova.

U prvom kolu proljetnog dijela Omladinac je s 5:0 slavio kod Putnikovića, Ponikve su na Batali svladale SOŠK 1919., a Hajduk 1932. je kod kuće vodio s 2:0 protiv Grka, koji je početkom nastavka ostao sa šest igrača u terenu, te je utakmica na Moćnom Lazu zaključena prije nego se očekivalo. Grk je doputovao s jedanaest igrača. Petorica su rekla kako zbog ozljede ne mogu nastaviti igru. Prvi krajem prvog poluvremena, trojica su ostala u svlačionici uoči nastavka, a potom je otpao i peti.

U preostale dvije utakmice domaćini su bili uvjerljivi, Enkel je s 4:0 svladao u Popovićima Faraona, a Rat je u Kuni s 4:1 bio bolji od Nogometne akademije Libertas.

11. KOLO

Nedjelja, 24. ožujka, Putnikovići: Putniković – Hajduk 1932., Lastovo: Omladinac – Enkel, Trpanj: Faraon – SOŠK 1919., Ston: Ponikve – Rat, Kupari: NA Libertas – Grk.

DOMAĆIN - GOST

Hajduk 1932. i Omladinac bez greške kod kuće, prvi je dobio svih pet na Moćnom Lazu, a drugi sve četiri utakmice na Lužama. Ponikve su na Batali u ulozi domaćina bez poraza (četiri pobjede i jedan neodlučen rezultat).

U gostima najuspješniji Omladinac i Ponikve, koji su od pet utakmica tri riješili u svoju korist, jedan put odigrali bez pobjednika, a samo jednom upisali poraz.

SOŠK 1919. je bez boda na strani, izgubio je na svih pet gostovanja. Bez pobjede u gostima još su Grk (neodlučeno i četiri poraza), te NA Libertas (dva neodlučena rezultata i tri poraza).

28. travanj 2024 04:23