NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

MIRAKUL U KRVAVCU Aktualni prvak uništio prethodnog prvaka na njegovom terenu, Konavljanin zaustavio pobjednički niz lidera

17. listopada 2021. - 20:35

Konavljanin je zaustavio Gusara, nije ga dobio, ali mu nije dozvolio da i nakon 4. kola ima stopostotan učinak, i to je sastav iz Čilipa uspio ostati neporažen ne na svom terenu, na Šupjaci, već na Pržini, u Kominu. Gusar je u 20. minuti poveo pogotkom Ivana Popovića, a nakon toga dva pogotka Konavljanina. Davorin Krešić je realizirao kazneni udarac u 29. minuti, a u zadnjoj minuti prvog poluvremena mrežu domaćina zatresao je i Toni Miljanović. Gusar je uspio izjednačiti u 70. minuti (Frane Jerković), ali više od toga nije uspio...

Dva sastava, koja su dijelila s Gusarom prvo mjesto nakon prva dva kola, ONK M;etković i Slaven, a koji su prošlo kolo na Štruvinu odigrali bez pobjednika, sad su u 4. kolu stigli do treće pobjede, te opet sa sastavom iz Komina dijele vrh. Slaven je kod kuće dobio 2:0 Župu dubrovačku, a ONK Metković je sa čak 4:0 slavio u Gabrilima protiv Croatije

Prva ŽNL, 4. kolo: Slaven - Župa dubrovačka
Tonći Plazibat/Cropix

Ivan Pulić u 5. iz kaznenog udarca, te Paulo Opušić u 45. minuti bili su strijelci za Slaven, dok su u sudaru dva posljednja prvaka pogotke za aktualnog postigli Dragan Brečić, Duje Medak, Josip Mioč i Roko Brečić. Metkovci su poveli u 26. minuti, tih 1:0 bilo je sve do 78. minute, a nakon toga se mreža tresla još dva puta, u 84. i 89. minuti. Josip Mioč i Roko Brečić su u igru ušli u nastavku utakmice.

Prva ŽNL, 4. kolo: Croatia - ONK Metković

U Potomju je Orebić dočekao Žrnovo, te slavio s 2:1. Toma Ujević je doveo 'kapetane' u vodstvo u 40. minuti. Žrnovo je izjednačilo u 52. minuti (Mario Ćalušić), a pobjedu 'domaćinu' donio Miroslav Ninčević u 67. minuti. Ninčević je u igru ušao na početku drugog poluvremena. Zanimljivo, Orebić je do pobjede stigao s igračem manje. Ivan Roso je u 51. minuti dobio prvi žuti, a osam minuta poslije i drugi.

Žrnovo je tako i dalje bez pobjede, a to više nije Maestral, koji je nakon tri poraza i pogodak razlike 3:21 priredio najveće iznenađenje 4. kola svladavši dojučerašnjeg trećeligaša, BŠK Zmaj, kod kuće sa 4:2. U prvih pola sata utakmice 2:2. Maestral je poveo pogotkom Tea Ćelića u 8., zatim je u 12. minuti izjednačio Frank Žanetić. Minutu poslije opet je domaćin imao prednost (Tomislav Domić), a u 29. minuti BŠK Zmaj je iz minusa izvadio Dino Velimirović. Taj rezultat je bio sve do 80. minute kad je mrežu blatskih 'crvenih' zatresao Luka Herceg. BŠK Zmaj nije uspio i treći put anulirati prednost domaćina. Što više, u 86. minuti se još jednom zatresla njegova mreža. Tonći Jerković je bio strijelac za konačnih 4:2.

U Smokvici također dva razlike za domaćina: Jadran je dobio Sokola s 3:1. Mladen Salečić je u 2. minuti realizirao kazneni udarac za domaćina, a dvije minute prije odlaska na odmor bilo je 2:0 (Mijo Teklić). Sokol je prepolovio prednost Jadrana u 74. minuti (Nikša Dragić), a u 82. minuti pogotkom Antonija Pecotića domaćin je potvrdio uspjeh.

SEMAFOR 4. KOLA

Nedjelja, 17. listopada, Smokvica: Jadran 1929. - Sokol 3:1, Komin: Gusar - Konavljanin 2:2, Potomje: Orebić - Žrnovo 2:1, Krvavac: Maestral - BŠK Zmaj 4:2, Gruda: Slaven - Župa dubrovačka 2:0, Gabrili: Croatia - ONK Metković 0:4.

POREDAK

1. ONK Metković 10 bodova (13:1), 2. Slaven 10 bodova (8:2), 3. Gusar 10 bodova (10:6), 4. Croatia 6 bodova (18:11), 5. Orebić 6 bodova (5:5), 6. Župa dubrovačka 6 bodova (7:8), 7. Jadran 1929. 6 bodova (8:10), 8. Sokol 4 boda (6:9), 9. BŠK Zmaj 3 boda (8:9), 10. Konavljanin 3 boda (5:6), 11. Maestral 3 boda (7:23), 12. Žrnovo 1 bod (4:9).

5. KOLO

Nedjelja, 24. listopada, Metković: ONK Metković – Jadran 1929., Čibača: Župa dubrovačka – Croatia, Blato: BŠK Zmaj – Slaven, Žrnovo: Žrnovo – Maestral, Čilipi: Konavljanin – Orebić, Dubravka: Sokol – Gusar.

22. travanj 2024 17:49