NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Opet Slaven slavi, Konavljanin mu više nije prvi pratitelj nakon gostovanja u Smokvici, već je to branitelj naslova

26. ožujka 2023. - 21:25

15. KOLO

Nedjelja, 26. ožujka, Potomje: Orebić – Gusar 0:2 (Luciano Lovrić u 17. i 46. minuti), Krvavac: Maestral – Sokol 2:0 (Ermin Krvavac u 14. iz kaznenog udarca i Dane Dominiković u 90+2. minuti), Metković: ONK Metković – Hajduk 1932. 4:1 (Dragan Brečić u 10. iz kaznenog udarca, Ante Sokol u 44., Ivan Popović u 57. i Stanko Antunović u 62. minuti/Goran Rubeša u 70. minuti), Smokvica: Jadran 1929. – Konavljanin 1:0 (Nedjeljko Kešina u 16. minuti), Gruda: Slaven – Žrnovo 3:1 (Paulo Vukić u 62., Paulo Opušić u 73. i Ivo Mostahinić u 77. minuti/Antonio Ivanković u 78. minuti), Gabrile: Croatia – Župa dubrovačka 3:2 (Antonio Smrdelj u 12. I 43., Domagoj Ljubišić u 70. minuti/Bruno Jelavić u 21. i 72. minuti, crveni karton Domagoj Ljubišić iz Croatije u 89. – drugi žuti).

Poredak: 1. Slaven 33 boda (31:10), 2. ONK Metković 29 bodova (26:13), 3. Konavljanin 28 bodova (28;8), 4. Gusar 23 boda (30:21), 5. Maestral 23 boda (23:22), 6. Croatia 22 boda (20:26), 7. Jadran 1929. 19 bodova (18:26), 8. Sokol 17 bodova (17:15), 9. Orebić 17 bodova (17:31), 10. Župa dubrovačka 15 bodova (17:22), 11. Hajduk 1932. 15 bodova (15:25), 12. Žrnovo 12 bodova (16:39).

Kolo sreće se okreće. U prva dva kola Slaven je prosuo golemu prednost u odnosu na Konavljanin, prvog pratitelja, osvojio samo bod od mogućih šest, te sa samo dva boda viška (a imao je sedam na kraju jeseni) stigao u Čilipe u trećem proljetnom kolu. Sad nakon četvrtog proljetnog kola opet ima osjetnu prednost, pet bodova, ali Konavljanin nije više prvi pratitelj. Sad je to ONK Metković, branitelj naslova, koji zaostaje četiri boda za liderom.

Gdje je zaustavljen Konavljanin u 15. kolu nakon što je sedam dana prije odigrao 0:0 protiv Slavena u derbiju 14. kola? U Smokvici! Jadran 1929. je na svojoj Blatini bio bolji s 1:0. Četvrti poraz ukupno u gostima Konavljanina ove sezone. Sva četiri sa samo jednim pogotkom u mreži! Slaven je pak upisao pobjedu kod kuće protiv Žrnova, a i ONK Metković je bio uspješan kod kuće, također protiv sastava s otoka, od Hajduka 1932.

Ukupno pet pobjeda domaćina u 15. kolu, dok je preostala šesta utakmice završila pobjedom gostiju. Gusar je jedini kući otišao pjevajući. Istina, nije dobio Orebić na njegovom terenu. ‘Kapetani’ su još uvijek domaćini u Potomju, na travnjaku Grka. Osim Slavena i ONK Metković, te Jadrana 1929., kod kuće su sva tri boda osvojili Croatija i Maestral, praznih ruku u Gabrilima ostala je Župa dubrovačka, a u Krvavcu Sokol, kojem je to prvi poraz ovog proljeća...

16. KOLO

Nedjelja, 2. travnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – Orebić, Komin: Gusar – Croatia, Čibača: Župa dubrovačka – Slaven, Žrnovo: Žrnovo – Jadran 1929., Čilipi: Konavljanin – Maestral, Dubravka: Sokol – ONK Metković.

24. travanj 2024 09:57