NogometTREĆA HL - JUG |

PLOČANIMA ČISTA PETICA Preokret na lapadskom travnjaku, Marko Farić i Antonio Smrdelj za radost GOŠK Dubrovnik 1919.

16. listopada 2021. - 17:04

Pločani ne staju, ide ih, baš ih ide. Hvale ih svi, a oni to potvrđuju rezultatima. Sad su prošli i kroz Otok, pet puta su zatresli mrežu domaćina, OSK-a, koji je to uspio dva puta. Od 30 mogućih bodova uzeli su čak 25, dobili osam od deset utakmica, samo jednu utakmicu izgubili. Abel Kalfić, Martin Musulin, Anđelo Kordić, Giorgos Theodosiou i Antonio Raguž su bili strijelci.

Pobjedu je upisao i GOŠK Dubrovnik 1919., koji je dobio Zadra s 2:1. Početkom nastavka gosti su poveli (Jure Jerbić), u završnici utakmice, pet minuta, u 75. minuti i 80. minuti preokret sastava trenera Frane Lojića, koji je sad na polovičnom učinku. Marko Farić je izjednačio na 1:1, a Antonio Smrdelj pogodio za pobjedu. Osvojio je dubrovački sastav 15 od 30 mogućih bodova.

Treća HNL - jug: GOŠK Dubrovnik 1919. - Zadar
Tonći Plazibat/Cropix

Neretva nije uspjela kod kuće ostvariti uspjeh protiv RNK Split. Poraz 1:0.

Rezultati 10. kola, subota, 16. listopada, Metković: Neretva – RNK Split 0:1, Posedarje: Hrvatski vitez – HRNK Zmaj (M) 1:0, Vodice: Vodice – Urania 1:0, Unešić: Zagora – Kamen 2:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zadar 2:1, Biograd: Primorac (BNM) – Uskok 4:0, Otok: OSK – Jadran Luka Ploče 2:5, nedjelja, 17. listopada, Mravince: Sloga – Neretvanac, Hrvace: Hrvace – Junak.

Zaostala utakmica 9. kola između Neretvanca i Hrvatskog viteza, koja nije odigrana u nedjelju, 10. listopada, zbog potopljenog terena u Opuzenu, odigrat će se u srijedu, 20. listopada.

POGLEDAJTE TABLICU

Poredak: 1. Jadran Luka Ploče 25 bodova (26:10), 2. Hrvatski vitez (utakmica manje) 24 boda (17:4), 3. Sloga (utakmica manje) 19 bodova (17:6), 4. RNK Split 17 bodova (17:13), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. 15 bodova (13:12), 6. Neretvanac (dvije utakmice manje) 14 bodova (15:8), 7. Primorac (BNM) 14 bodova (24:18), 8. Neretva 14 bodova (17:14), 9. Hrvace (utakmica manje) 13 bodova (11:9), 10. Zagora 13 bodova (16:16), 11. Uskok 13 bodova (13:16), 12. Junak (utakmica manje) 12 bodova (14:16), 13. Zadar 11 bodova (13:12), 14. Vodice 11 bodova (13:27), 15. HRNK Zmaj (M) 10 bodova (7:14), 16. Kamen 9 bodova (8:12), 17. OSK 7 bodova (14:25), 18. Urania (utakmica manje) 1 bod (3:23).

RASPORED 11. KOLA

Subota, 23. listopada, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretva, Klis: Uskok – OSK, Zadar: Zadar – Primorac (BNM), Ivanbegovina: Kamen – GOŠK Dubrovnik 1919., Sinj: Junak – Zagora, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Sloga, Split: RNK Split – Hrvatski vitez, nedjelja, 24. listopada, Baška Voda: Urania – Hrvace, Opuzen: Neretvanac – Vodice. Početak u 15 sati.

23. travanj 2024 09:42