NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Tko je postigao prvi pogodak u novoj sezoni? Tko je poveo utrku za prvaka, a tko za najboljeg strijelca?

23. rujna 2024. - 07:43

1. KOLO

Nedjelja, 22. rujna, Popovići: Enkel - Putnikovići 1:0, Kuna: Rat - NA Libertas 1:1, Žrnovo: Žrnovo - Grk 0:2, Ston: Ponikve - Faraon 5:0, slobodan je Omladinac.

Ivo Krilanović je realizirao kazneni udarac u 27. minuti, i to je bio prvi pogodak u sezoni 2024./25. županijskih liga. Naime, utakmica Enkel - Putniković počela je u 14.15 sati, a tek poslije završetka utakmice u Popovićima krenula je lopta s centra na ostalim utakmicama 1. kola Prve i Druge županijske lige.

Najbolji start imale su Ponikve, koje su dobile na stonskoj Batali Faraona iz Trpnja 5:0. Više od sat vremena nije bilo pogotka, a onda je krenulo domaćina, prije svega Ivana Milića, koji je od 66. do 82. minute tri puta zatresao mrežu suparnika.  Pogađao je za 1:0, zatim u 79. minuti za 3:0, te za 4:0. Mihael Franković je u 76. minuti bio strijelac za 2:0, a konačnih 5:0 potpisao je Matej Nađ u 86. minuti. Nađ, te Maro Kalauz su u Ponikve stigli ovog ljeta iz Croatije iz Gabrila za koju je Kalauz igrao od zime 2017. godine, dok je Nađ na Sveti Martin stigao godinu poslije, u zimu 2018. godine. Milić je zadnji put tri pogotka postigao 5. svibnja ove godine u predzadnjem kolu sezone 2023./24. kad su Ponikve također ostvarile 5:0 pobjedu, i to u Putnikovićima. Zanimljivo, i tad je jedan pogodak postigao Mihael Franković, dok je za konačnih 5:0 strijelac bio Josip Jukić.

U Kuni bez pobjednika. Nogometna akademija Libertas je dobila prvo poluvrijeme pogotkom Karla Bonovila u 37. minuti, a domaćin je izjednačio u 58. minuti. Antonio Lipotić je realizirao kazneni udarac.

Kao i u Prvoj Županijskoj ligi, tako i u 1. kolu Druge županijske lige, uspjeh gostiju. U Prvoj županijskoj ligi u Krvavcu je slavio Gusar, a u Čibači ONK Metković, a u Drugoj županijskoj ligi Grk u Žrnovu. Dobio je istoimenog domaćina 2:0. Strijelci za sastav iz Potomja bili su Marko Utovac u 17. i Denis Deak u 54. minuti.

Na startu nove sezone Slobodan je bio Omladinac s Lastova budući da je ove sezone devet klubova. Nedostaje SOŠK 1919.

Ponikve na vrhu tablice nakon 1. kola, a Ivan Milić na vrhu liste strijelaca.

2. KOLO

Nedjelja, 29. rujna, Lastovo: Omladinac – Enkel, Dubrovnik (Gospino polje): NA Libertas – Žrnovo, Ston: Ponikve – Rat, Putnikovići: Putniković – Faraon, slobodan je Grk.

23. rujan 2024 07:46