OstaloPRVI RADNI VIKEND ŽENSKOG ODBOJKAŠKOG KLUBA DUBROVNIK U SEZONI 2024./25.

Kad obje ekipe zaigraju u većem rangu!

6. listopada 2024. - 22:36

Prva ekipa Ženskog odbojkaškog kluba Dubrovnik se vratila u Super ligu, na startu igrala kod aktualnih prvakinja, HAOK Mladost, te izgubila s 0:3, ali, izvješća kažu, odigrala je dobro u obrani, odigrala je dobru utakmicu u Zagrebu, u Domu odbojke.

Vodila je u prvom setu sa 6:4, 7:5, u drugom setu s 2:0, 6:3, 8:5, 10:7, 15:13, 18:15, 23:22, te imala set loptu 25:24. U trećem setu s 1:0, 8:3, 11:5, 13:6, 18:15, te 19:18. Po setovima 25:17, 27:25 i 25:22 za najbolju hrvatsku ekipu, koja je na startu (n)ove sezone stigla na korak do plasmana u europsku Ligu prvakinja.

Ostaje žal, kad je već bilo kako je bilo, set lopta u drugom setu, plus sedam u trećem, da dobra igra Dubrovnika nije nagrađena osvajanjem barem jednog seta.

DUBROVNIK U ZAGREBU

Dubrovnik je u protiv HAOK Mladost u 1. kolu Super lige igrao pod vodstvom trenera Leonarda Barića u sastavu: Doris Buzolić, Lara Dežulović, Gabriela Stipanović, Sara Barač, Manuela Karač, Kima Zharkova, Laura Prkačin, Katarina Glavinić, Matea Vuletić, Mia Vukas, Anamarija Mrakić, Andrea Butigan i Mia Obradović.

Novi ispit Dubrovnik ima već iduće subote, 12. listopada. Superliga opet u Gospinom polju. Prvi gost ekipe trenera Lea Barića je Don Bosco, koji je na startu poražen kod kuće od Ribola Kaštela s 0:3 (17:25, 10:25, 20:25). Deset je superligaša, šest najboljih igra doigravanje za prvaka, dvije najuspješnije ekipe lige će izravno u polufinale, plasirani od trećeg do šestog mjesta igraju četvrtfinale, deveti će razigravati za ostanak, a deseti ispada. Za sedmog i osmog sezona je završena nakon 18. kola.

Dubrovnik II - Ribola Kaštela II 3:1

Tonči Vlašić/

Dan nakon što je novu sezonu počela prva ekipa, krenula je i druga, koja je prošle sezone također slavila plasman u veći rang. Iz južne skupine Druge hrvatske lige, četvrtog ranga, plasirala se u treći, Prvu ‘B’ hrvatsku ligu – jug.

U 1. kolu je bila domaćin. Ugostila je drugu ekipu Ribola Kaštela, te upisala pobjedu – 3:1 nakon 101 minute igre. Iako je imala vodstvo u prvom setu, izgubila ga je (21:25), a zatim dobila iduća tri, te uzela sva tri boda (25:20, 25:15, 25:21). Matea Vuletić je bila najefikasnija. Pod vodstvom Marine Radić i Pauline Prkačin još su igrale Nika Stražičić, Josipa Drobac, Petra Oberan, Anamarija Mrakić, Karla Krešić, Ena Vranješ, Mia Vukas, Petra Rajčević, Luna Županović, Brigita Prkoča, Andrea Butigan, Lana Vreća i Nika Vuletić Vukasović.

U 2. kolu Dubrovnik II je gost Brda II u Splitu. Ukupno je dvanaest klubova u ligi. Dubrovačko-neretvanska županija ima dva svoja predstavnika. Drugi je Župa dubrovačka, koja je na startu poražena na Mljekari od Trogira s 1:3 (25:20, 18:25, 19:25, 18:25). Dubrovnik II i Župa dubrovačka su prvi put u sezoni suparnici u 6. kolu, koje se igra 16. ili 17. studenog. Župa dubrovačka je u 2. kolu gost Ribola Kaštela II.

ŽOK Ribola Kaštela II 3:1

Dubrovnik II - Ribola Kaštela II 3:1 (sudac Željo Zekić)

Dubrovnik II - Ribola Kaštela II 3:1 (trenerica Dubrovnika Marina Radić)