RukometDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA U PARIZU

Zvonimir Srna nakon poraza od Španjolske i oproštaja od Igara: ‘Mislim kako treba gledati prethodne utakmice, a ne ovu‘

4. kolovoza 2024. - 23:02

Nekoliko lopti je odlučivalo. Ne znam što bih rekao... - nije skrivao Zvonimir Srna koliko mu je teško nakon što je Hrvatska porazom od Španjolske 31:32 zaključila nastup na Olimpijskim igrama već u skupini, što neće vidjeti četvrtfinale, što neće igrati završnicu u Lilleu. Iz Pariza, gdje su se igrale utakmice u skupini, naši odlaze kući. Pognute glave.

Nakon prvog poluvremena smo imali pet pogodaka zaostatka (15:20), a za ostanak na Igrama igrala nam je samo pobjeda u zadnjem kolu, zadnjoj utakmici turnira po skupinama. Kako je u tih prvih pola sata puno toga bilo loše, gasila se nada kako će naš najuspješniji momčadski sport na Olimpijskim igrama (dva zlata i bronca), biti još uspješniji.

Ipak, probudila se u nastavku. Ne u zadnjoj minuti utakmice kad smo izjednačili na 31:31, već prije, kad smo dolazili na pogodak zaostatka jer je tad još bilo vremena za preokret. Nakon izjednačenja bilo je samo vremena da Španjolske uputi udarac, i uputila ga je, te pobijedila. Nama ni bod ne bi promijenio sudbinu, a promijenila se sudbina Španjolsku, koja je s bodom bila četvrta u skupini te bi u četvrtfinalu igrala protiv Danske, pobjednika druge skupine i prvog favorita. Ovako je treća i igra za polufinale s Egiptom, koji je bio drugi u toj drugoj skupini...

- Zašto minus pet na kraju prvog poluvremena protiv Španjolske? Zato jer smo promašili šest, sedam zicera i imali tri, četiri tehničke pogreške. Od početka smo ulazili u prilike i stvarali prilike, ali nismo bili skoncentrirani...

Srna je zastao na trenutak. Potom nastavio.

- Mislim kako treba gledati prethodne utakmice, a ne ovu. Protiv Slovenije smo najviše izgubili. Ta utakmica protiv Slovenije je bila ključna - rekao je 26-godišnji Metkovac, te se uputio prema svlačionici. Razočaran. Tužan.

Protiv Španjolske je Srna postigao 6 pogodaka, kao i Ivan Martinović. Lovre Klarica je bio sa 7 pogodaka naš prvi strijelac, Dominik Kuzmanović je imao 15 obrana, ali...

Hrvatska je u Parizu dobila u 1. kolu Japan s 30:29, potom izgubila od Slovenije s 29:31, a nakon toga smo bili poletjeli jer je savladana 31:26 Njemačka, koja je na kraju pobjednik naše skupine. Nakon 3. kola je bio kraj naših radosti. Švedska nas je razbila s 27:38. Unatoč tome smo i dalje bili živi, ali za to je trebalo dobiti u zadnjem kolu Španjolsku. Nismo. Poraz 31:32, te idemo kući.