TenisMIAMI OPEN |

KONJUH S POZIVNICOM SLAVILA NA STARTU JEDNOG OD NAJVEĆIH SVJETSKIH TURNIRA Preokret u prvom, a potom i u drugom!

24. ožujka 2021. - 18:24

Ana Konjuh se plasirala u 2. kolo jednog od najvećih svjetskih turnira, Miami Opena. Svladala je na startu poznanicu iz juniorskih dana, Čehinju Katerinu Siniakovu sa 7:6 i 7:5, te će za plasman u šesnaestinu finala igrati protiv tri godine starije Amerikanke, 26-godišnje Madison Keys, 19. tenisačice svijeta, koja je 18. nositeljica turnira.

Siniakova, koja je 70. tenisačica svijeta, bolje je otvorila meč. Povela s 3:0. Ana je uspjela izjednačiti na 3:3, zatim na 4:4, 5:5 te 6:6, a u tie breaku 7:3 za Dubrovkinju, koja nije iskoristila tri break lopte za vodstvo 2:0 u drugom setu. Što nije uspjela Ana, jest Siniakova u trećem gemu, te je 24-godišnja Čehinja povela s 3:1, a zatim napravila još jedan break te povela s 5:2, međutim, nakon toga je Ana nanizala pet gemova, te izborila prolaz dalje.

Miami Open, jedan od najvećih teniskih turnira na svijetu

Siniakovu je Ana dobila u finalu juniorskog Australian Opena 2013. godine, prije toga krajem 2012. u finalu Orange Bowla i u polufinalu Eddie Herra, a sad uspjehom na startu Miami Opena, svojom prvom pobjedom u glavnom turniru jednog velikog turnira nakon povratka na terene u rujnu prošle godine, Konjuh je napravila skok za 17 mjesta, te je sad 309. tenisačica svijeta.

Ana je dobila pozivnicu organizatora za nastup u glavnom turniru Miami Opena. Na Touru vodi protiv Siniakove 2:0. Bila je bolja i 2016. na WTA turniru u Dohi.

Nagradni fond Miami Opena je ove godine veći od 9 milijuna američkih dolara.

19. travanj 2024 02:23