VaterpoloREGIONALNA LIGA

Čudo u Beogradu. Hrvatsko finale! Jug skinuo krunu s glave Novom Beogradu u njegovom domu!

25. ožujka 2023. - 21:27

Novi Beograd – Jug AO 13:15

BEOGRAD Suci: Stanko Ivanovski i Boris Margeta. Delegat/supervisor: Milivoj Bebić i Milan Marjanović.

NOVI BEOGRAD: Filipović, S. Rašović (1), Mandić, Granados (1), Vučinić (1), D. Pijetlović (1), Drašović, Jakšić (3), Perković, Vlachopoulos (3), Skoumpakis (1), V. Rašović, Fernandes (5 obrana), Ćetković. Trener: Živko Gocić.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (8 obrana), Burđelez, Fatović (2), Zvono (1), Joković, I. Vukojević (2), Biljaka, Lazić (1), Kržić (1), Kakaris (1), Grgurević, Žuvela (3), Jurišić, Mozara. Trener: Vjeko Kobešćak.

Igrač više: Novi Beograd 6/13, Jug AO 3/12

Peterci: Novi Beograd 1/1, Jug AO 2/2

Četvrtine: 3:3, 4:2, 2:3, 2:3 - 2:4

Čudo u Beogradu. Jug je dobio Novi Beograd u njegovom domu, svladao branitelja naslova Regionalne lige, prvaka Srbije i europskog doprvaka, i to na peterce, a kako je na isti način splitski Jadran bio uspješniji od Radničkog iz Kragujevca, igrat će se u nedjelju od 18 sati hrvatsko finale. Treći put će ove sezone Zvončac i Gruž odlučiti od trofeju, treći put na neutralnom terenu. Jug vodi 2:0 (Superkup u Zadru, Kup Hrvatske u Zagrebu).

Mirakul od Juga. I to samo četiri dana nakon poraza u Španjolskoj od Sabadella!

Počelo je pogotkom Filipa Kržića, povratnika u redove hrvatskog prvaka. Nije ga bilo mjesec dana, od loma prsta u završnici utakmice protiv OSC-a u europskoj Ligi prvaka. Hrvatski prvak je vodio i 2:1 (Loren Fatović iz peterca, a zatim je pogađao Marko Žuvela. Prvi puta za 3:3, a početkom druge četvrtine za 4:5. Potom drugi peterac za Jug, i opet siguran kapetan Fatović (5:5). Zatim opet dva pogotka branitelja naslova, domaćina završnog turnira, ali opet je uzvratio Jug, i to početkom treće četvrtine (Hrvoje Zvono za 6:7, a Franko Lazić 7:7). Do kraja treće četvrtine prvo dva pogotka domaćina (9:7), a zatim jedan Juga (Ivan Vukojević 8:9).

U posljednjoj četvrtini dva puta je Novi Beograd imao plus dva (10:8 i 11:9), prvi put je Jug prepolovio taj zaostatak (Žuvela za 9:10), a zatim ga anulirao (Konstantinos Kakaris za 10:11, Vukojević 11:11).

Toni Popadić u odluci na peterce dvije obrane, kad je Kakaris pogodio nakon Lazića, Jokovića i Fatovića - slavlje Juga!

24. travanj 2024 14:28