VaterpoloPRVA ‘B‘ LIGA |

DA NE BI BILO ZABUNE TKO JE NAJBOLJI Bellevue dobio i posljednju, desetu utakmicu sezone, potvrdio kako nema boljeg, Gusar opet četvrti

18. travnja 2021. - 15:11

Nije mu trebala pobjeda u finalu drugog turnira u Zadru jer je novo zlato u prvo'be'ligaškoj konkurenciji osigurao već nakon pobjede u polufinalu nad Osijekom 9:6, a nakon što je osvojio prvi turnir u Splitu pobijedivši u finalu istog suparnika, ali da ne bude kod konkurencije dileme jesu li mogli bolje, da ne sluša kako im je malo falilo da im napokon skinu krunu s glave, pobrinuo se sastav trenera Marka Ivekovića i u zadnjoj utakmici sezone svladavši s 10:7 Sisciu, koju je u Splitu dobio u polufinalu. Tako je Bellevue opet, bez itijedne mrlje, zaključio sezonu, uzeo četvrto zlato u nizu, a peto ukupno u svojih deset sezona nastupanja u prvo'be'ligaškoj konkurenciji. Sedam od tih deset sezona je zaključio na pobjedničkom postolju. Ima jedno srebro i jednu broncu. Konkurenciju je ostavio da i dalje čeka naslov pobjednika, a čekaju od 2016. godine.

Pamtit će se kako u finalu ne samo da nije izgubio utakmicu, već nije dozvolio suparniku da dobije niti jednu četvrtinu (3:2, 2:1, 2:2, 3:2). Bellevue je finale u Zadru dobio igrajući u sastavu: Pavo Ljepopio, Josip Tolja, Nikola Ljepava (1), Nikola Šimunović (2), Petar Pejić, Boris Ivaniš, Nikola Sršen, Emilio Tullio (3), Leo Bogdanović (1), Luka Vrdoljak (1), Marko Puljić, Đino Franić, Antun Knez i Maro Banić (2).

Vedran Smokvina, tajnik Bellevue, upisat će u klupske knjige kako su zlato osvojili 2021. još Tihomil Vranješ, Josef Hrošik, Maroje Ursić i Nikša Marković, kako je pomoćni / kondicijski trener bio Joško Turk, kako je Bellevue po dva puta dobio Sisciu, koja je druga, te isto tako Osijek, koji je treći, kako je na dva turnira dobio svih deset, kako je postigao ukupno 126 pogodaka, a primio tek 58...

Bellevue je opet 'potopio' konkurenciju - Emilio Tullio je u finalu turnira u Zadru bio prvi strijelac u 10:7 pobjedi protiv Siscie
Tonči Vlašić

Dakle, nema boljeg (i ovaj put) od Bellevuea, dok je turnir u Zadru debitant u prvo'be'ligaškoj konkurenciji, Gusar iz Mlina, zaključio, kao i prvi turnir, na četvrtom mjestu. Ovaj put je utakmicu za treće mjesto izgubio slabije izvodeći peterce od Osijeka, točnije, zbog slabe završnice četvrte četvrtine. Naime, momčad Lovra Vidosavljevića Vučića imala je nakon pogotka iz kontre Ivana Jurića točno pet minuta prije kraja po drugi put na utakmici četiri pogotka viška (11:7, utakmicu je otvorila vodstvom 4:0), a onda je dozvolila da se raspuca Aleksandar Njegovan, koji je postigao četiri od pet pogotka u tri i pol minute za slavonskog prvo'be'ligaša od čega prva tri u razmaku od samo 71 sekunde. Osijek je tako poveo minutu i 35 sekundi prije kraja s 12:11. Gusar je pogotkom Jurića minutu i 14 sekunde do kraja četvrte četvrtine izjednačio na 12:12 s igračem više nakon čega se u posljednjoj minuti obranio s igračem manje. Na peterce 4:2 za Osijek.

Njegovan je sa sedam pogodaka bio prvi strijelac Osijeka, dok je Ivan Jurić sa četiri pogotka bio prvi strijelac Gusara za kojeg su još igrali Petar Sambrailo, Ivan Begić, Toni Paskojević, Zvonimir Perić (1), Ivan Špetić (1), Krešo Marić, Nikola Pavličević, Stijepo Matić, Patrik Kolak (2), Toni Sambrailo (2), Tomo Petrović, Petar Grbić i Dorian Raguž (2).

Gusar je ukupno četvrti. U devet utakmica ove sezone sastav iz Župe dubrovačke je ostvario četiri pobjede i pet poraza.

19. travanj 2024 11:19