VaterpoloDOMAĆE PRVENSTVO

Ivan Jurišić u Poljudu nakon obrane peterca zatresao mrežu domaćina sa svog gola, a svoj prvi prvenstveni pogodak postigao je i...

27. veljače 2022. - 08:02

Očekivano, Jugaši su osvojili bodove kod Mornara u Splitu, otvorili utakmicu vodstvom 4:0, nakon prvog pogotka domaćina u 7. minuti nanizali su novih pet pogodaka za vodstvo 9:1, a nakon primljenog drugog pogotka postigli još dva te na poluvremenu imali devet pogodaka razlike (11:2).

Pamtit će se utakmica 12. kola po činjenici kako se u strijelce upisao i vratar Ivan Jurišić, koji je minutu i pet sekundi prije kraja obranio peterac, a potom iznenadio na drugoj strani Marina Kordića, 'jedinicu' Mornara, udarcem preko cijelog terena te potpisao konačnih 18:8.

Marko Žuvela je bio prvi strijelac Jug Adriatic osiguranja s tri pogotka, Loren Fatović, Luka Stahor i Stylianos Argyropoulos su po dva puta tresli mrežu Mornara, a po jednom Hrvoje Zvono, Maro Joković, Toni Mozara, Patrik Kolak, Hrvoje Benić, Luka Bjelopera i Ivan Jurišić. Toni Popadić je imao pet, a Jurišić šest obrana. Još je igrao Konstantin Kakaris. 17-godišnji Bjelopera je postigao svoj prvi prvenstveni pogodak, ne i prvi pogodak za prvu momčad. Bio je strijelac u kupu.

U drugoj utakmici 12. kola Mladost je u Zagrebu dobila Solaris s 12:8, slobodan je bio splitski Jadran.

JOŠ DVA KOLA, A ZADNJE ODLUČUJE

Poredak: 1. Jadran Split 33 boda /11 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 30 bodova / 11 utakmica, 3. HAVK Mladost 27 bodova / 12 utakmica, 4. Solaris 16 bodova / 11 utakmica, 5. Mornar BS 16 bodova / 12 utakmica.

Do kraja ligaškog dijela, 13. kolo, 16. ožujka: Solaris – Jug AO; Jadran – HAVK Mladost, 14. kolo, 19. ožujka: Jug AO – Jadran, Solaris – Mornar BS.

Jugaši su poraženi u Splitu od Jadrana 13:11.

08. srpanj 2024 00:40