VaterpoloDUBROVAČKI VJESNIK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA

Mirakul! Dubrovčanin ostvario treću pobjedu u nizu u Parizu, slavio protiv deveterostrukih olimpijskih pobjednika, i zna svoje mjesto u skupini

3. kolovoza 2024. - 17:04

Mi smo sad drugi bez obzira na ostale rezultate – istaknut će Dubrovčanin Jacob Merčep nakon što je Australija, a on je u njenoj kapici s brojem 8, svladala Mađarsku s 9:8, ostvarila treću pobjedu u nizu u Parizu nakon starnog poraza od Španjolske, koja je pak osigurala pobjedom protiv Japana, četvrtom u četiri nastupa u skupini ‘B‘, prvo mjesto.

Australija je u 2. kolu s 8:3 dobila Srbiju, to je utakmica u kojoj je vodila sa 6:0, imala nakon 24 minute igre 7:1, a potom je dobila i domaćina, Francusku, koja je nakon četvrtog mjesta na SP-u u Dohi imala (još uvijek ima) velika očekivanja. I protiv Francuza, kao i sad protiv Mađarske, 9:8.

Mađarska je u prvoj četvrtini vodila s 1:0 i 2:1, u drugu se ušlo s rezultatom 2:2, a u njoj je Australija vodila s 4:2. Nakon 3:0 Australije, do poluvremena 3:0 Mađarske. Početkom nastavka Australija je izjednačila, a zatim je Mađarska prvi put imala dva pogotka viška (7:5), a u posljednjoj četvrtini još jednom (8:6), a to je bilo 6 minuta i 48 sekundi prija kraja, a do kraja drugi put 3:0 Australije.

Posljednji pogodak postignut je 46 sekundi prije kraja. Dubrovčanin je spustio loptu za Nathana Powera pred vrata Mađarske, a centar Australije, koji je u karijeri igrao i u Hrvatskoj, bio član splitskog Jadrana, ‘razbacao’ je svoje čuvare, te zakucao loptu u mrežu. Imala je Mađarska priliku za izbjeći poraz, ali nije uspjela. Radosti Australije nije bilo kraja.

Jacob Merčep, Dubrovčanin, vaterpolski reprezentativac Australije

Tonči Vlašić/

Mađarska je realizirala jedan od jedanaest igrača više, australski vratar Nic Porter je imao osam obrana. Australija će drugi put u povijesti igrati u četvrtfinalu Olimpijskih igara. Prvi put im je to uspjelo u Londonu 2012. godine, a Mađarska, koja je devet puta bila olimpijski pobjednik, koja je na šesnaest Igara osvajala medalju, još nije osigurala četvrtfinale.

SKUPINA ‘B‘

Subota, 3. kolovoza, 4. kolo: Španjolska - Japan 23:8, Australija - Mađarska 9:8, još igraju: Francuska - Srbija.

1. Španjolska 12 bodova/4 utakmice (57:31), 2. Australija 9 bodova/4 utakmice (31:28), 3. Mađarska 6 bodova/4 utakmice (45:41), 4. Francuska 3 boda/3 utakmice (34:35), 5. Srbija 3 boda/3 utakmice (30:38), 6. Japan bez boda/4 utakmice (46:70).

U 5. kolu, 5. kolovoza: Mađarska - Srbija, Australija - Japan, Francuska - Španjolska.

20. rujan 2024 01:16