VaterpoloLIGA PRVAKA

Počelo je, počelo: Ne znaš tko je bio ‘gori‘ protiv sastava iz Srbije, Marko Bijač ili Loren Fatović!

8. listopada 2024. - 21:37

Splitski Jadran je osvojio dva boda protiv Radničkog, dobio ga je na peterce u Poljudu s 15:13. Sastav iz Kragujevca se kući vraća s bodom, a samo 11 sekundi do kraja utakmice imao je sva tri boda u ruci. Poveo je s 10:9. Bilo je to njegovo jedino vodstvo u Splitu.

Potom je Jadran krenuo u napad i s vratarom, i Marko Bijač je preselio pred vrata Radničkog. Pogodio je, a tko drugi nego Loren Fatović. Tri sekunde do kraja je svojim petim pogotkom, svih pet je postigao u nastavku utakmice, izjednačio na 10:10, te su na kraju odlučivali spomenuti peterci.

Marko Bijač na vratima Jadrana

Ante Cizmic/Cropix

Bijač je imao osam obrana u prvih 14 minuta utakmice, obranio je pri vodstvu domaćina od 1:0 peterac Strahinji Rašoviću u prvoj četvrtini. Jadran je dvije minute prije kraja druge četvrtine vodio s 3:0. Radnički je prvi pogodak postigao nakon 14 minuta i 19 sekundi igre. Hrvatski prvak je imao i 4:1, ali na poluvremenu samo pogodak viška (4:3).

U nastavku kreće Fatović. Pogađa za 5:3, pa nakon izjednačenja na 5:5, potpisuje 6:5, 7:5 i 8:5. Vodio je Jadran i s 9:7, a zatim je uslijedila serija 4:0 gostiju za spomenuto prvo (i jedino) vodstvo. Svih pet igrača Jadrana je pogodilo peterac, Martin Čelar je u trećoj seriji stao među vratnice umjesto Bijača, te obranio peterac Dušanu Vasiću, koji je postigao zadnja dva pogotka za Radnički u četvrtoj četvrtini. Bijač je utakmicu zaključio s 12 obrana.

Ferencvaros Telekom je dobio Dinamo iz Tbilisija, očekivano uvjerljivo (16:7, Grk, nekadašnji Jugaš, Stylianos Argyropoulos je s pet pogodaka bio prvi strijelac mađarskog sastava i utakmice). Prvak Gruzije je daleko najslabija momčad skupine. Ako se ne dogodi koje iznenađenje, ogled Radničkog i Jadrana u Kragujevcu će odlučiti tko će uz Ferencvaros, aktualnog prvaka Europe, i prvog favorita za naslov ove sezone, proći kao drugi u TOP 8.

U skupini ‘A‘ Oradea je u Magdeburgu s 11:10 svladala WASPO 98 Hannover za kojeg igraju Marko Macan i Hrvoje Benić. Macan je postigao jedan pogodak za prvaka Njemačke.

1. KOLO

Utorak, 8. listopada, skupina ‘A’, Beograd: Novi Beograd - CSA Steaua Bukurešt 11:7, Magdeburg: Waspo 98 Hannover - CSM Oradea 10:11, skupina ‘B’, Budimpešta: Ferencvaros Telekom - Dinamo Tbilisi 16:7, Split: Jadran Split - Radnički Kragujevac 15:13/nakon peteraca.

Poredak, skupina ‘A‘: 1. Novi Beograd 3 boda (11:7), 2. CSM Oradea 3 boda (11:10), 3. WASPO 98 Hannover bez boda (10:11), 4. CSA Steaua Bukurešt bez boda (7:11), skupina ‘B‘: 1. Ferencvaros Telekom 3 boda (16:7), 2. Jadran Split 2 boda (15:13), 3. Radnički 1 bod (13:15), 4. Dinamo Tbilisi bez boda (7:16).

Srijeda, 9. listopada, skupina ‘C’, 18.15 sati, Barcelona: Zodiac CNA Barceloneta (trener Elvis Fatović) – Vasas Plaket, 20 sati, Marseille: CN Marseille - Jadran M:tel Herceg Novi, skupina ‘D’, 19.15 sati, Pirej: Olympiacos (Andro Bušlje) - Primorac Kotor, 20 sati, Savona: RN Savona - AstralPool Sabadell.

Nakon šest kola, svatko sa svakim, doma – vanka, po dva najbolja iz svake skupine će izboriti mjesto u TOP 8 (dvije skupine po 4, opet svatko sa svakim, doma – vanka, nakon čega će po dva najbolja na Final 4).

08. listopad 2024 23:13