StoryEditorOCM
Crna kronikaizbjegnuta tragedija

Eksploziju u Čokolinu izazvalo dijete koje je aktiviralo topovski udar. Ovo čeka sudionike opasne ‘zabave‘

Piše L. V.
19. kolovoza 2026. - 13:30
pirotehnička sredstva, ilustrativna fotografijaDamjan Tadic/Cropix
Prati Dubrovački vjesnik na Googleu

Najprije su dojavili stanovnici Čokolina, a onda i gruža, o snažnoj eksploziji koja je odjeknula u noćnim satima i uznemirila građane. Policijski su službenici odmah izašli na mjesto događaja i otkrilo se da iza svega stoji maloljetnik koji je u društvu vršnjaka aktiviralo opasno pirotehničko sredstvo poznato kao topovski udar.

Policija je uskoro istražila što se sve događalo oko OŠ Montovjerna, pronašla sudionike koji će sa svojim roditeljima morati doći na razgovor u policiju.

Evo što su o svemu rekli iz dubrovačke policije.

"Policija je odmah reagirala i utvrdila da se radi o aktivaciji jačeg pirotehničkog sredstva tzv topovskog udara čije je korištenje zabranjeno tijekom cijele godine i predviđa novčano kaznu od 660 do 1990 eura.

Prema do  sada prikupljenim informacijama topovski udar je aktiviralo dijete koje se prethodno nalazilo u društvu  s većim brojem druge djece u blizini OŠ Montovjerna i na svu sreću nitko od njih nije ozlijeđen.

Budući su u ovaj događaj uključena djeca slijedi njihovo pozivanje i dolazak u prostorije policije u pratnji roditelja gdje će se  s njima obaviti obavijesni razgovori.

I ovim putem želimo upozoriti građane da pirotehnička sredstva nisu igračke i mogu njihovo korištenje može dovesti do teškog ozljeđivanja ili nastanka materijalne štete."

 

21. kolovoz 2026 14:55