StoryEditorOCM
Hrvatska i svijetUMJESTO PROSLAVE SKANDAL?

Je li predsjednik RH Zoran Milanović pozvan na 30. obljetnicu oslobađanja dubrovačkog područja. Iz Grada poručuju da ga uvijek pozivaju i pozivat će ga, ali da je u ovom slučaju organizator Županija

Piše dv
28. listopada 2022. - 10:38
Predsjednik RH MilanovićCropix/Slobodna Dalmacija
Prati Dubrovački vjesnik na Googleu

Iz ureda predsjednika RH, Večernjem listu potvrdili su da predsjednik Zoran Milanović još uvijek nije dobio poziva za jubilarno obilježavanje 30. obljetnice oslobođenja juga Hrvatske.

- Što znači da su organizatori, a riječ je o Dubrovačko-neretvanskoj županiji i Gradu Dubrovniku te općinama Konavle, Župa dubrovačka, Dubrovačko primorje i Ston, doista odlučili oslobođenje juga Hrvatske, u kojemu je poginulo čak 465 branitelja, obilježiti bez vrhovnog zapovjednika. Pa čak i unatoč tome što je na tu obljetnicu pozvana i vojska jer je u sklopu dvodnevnog programa obilježavanja 30. obljetnice oslobođenja u subotu predviđen nastup akrobatske grupe Hrvatskog ratnog zrakoplovstva Krila Oluje, ali i predstavljanje Počasno-zaštitne bojne kojoj je jedna od zadaća zaštita i osiguranje vrhovnog zapovjednika - piše Večernji list za koji je predsjednik saborskog Odbora za obranu Franko Vidović izjavio da se radi o skandalu i nepoštivanju institucije predsjednika.

- Grad Dubrovnik je na sva dosadašnja događanja u kojima ja Grad organizator pozivao predsjednika Republike Hrvatske jednako kao i sve ostale visoke dužnosnike isto će biti i u budućnosti- poručio je dubrovački gradonačelnik Mato Franković pojasnivši kako je organizator proslave Dubrovačko-neretvanska županija iz koje očekujemo odgovor jsu li upuitili poziv predsjedniku Zoranu Milanoviću.

24. srpanj 2026 21:14