Jedan od najiščekivanijih glazbenih događaja ovogodišnje Terezijane u Bjelovaru pretvorio se u pravi spektakl. Tisuće posjetitelja okupile su se kako bi uživo vidjele Baby Lasagnu i finsku eurovizijsku zvijezdu Kääriju, koji su po prvi put zajedno nastupili u Hrvatskoj.
Njihovo prijateljstvo traje još od eurovizijskih dana, a publika ih je prošle godine mogla vidjeti i na velikoj pozornici Eurosonga, kada su izveli zajednički nastup i oduševili gledatelje diljem Europe.
Uoči koncerta Baby Lasagna nije skrivao oduševljenje što je njegov prijatelj napokon stigao u Hrvatsku te je rekao kako je organizacija cijelog gostovanja prošla bez ikakvih problema te da je njegov finski kolega od samog početka bio oduševljen svime što je vidio.
Kääriji je ovo bio drugi posjet Hrvatskoj, ali prvi put da je ovdje održao koncert.
Posebno zanimljiv dio razgovora za RTL Danas bio je kada je Baby Lasagna otkrio kakav je Käärijä zapravo kada se ugase kamere.
"Puno njih pita kakav je, a ja uvijek kažem da je onakav kakvim se i prikazuje. Lud je kao šiba, to nije gluma, i kad ga vidite na pozornici ili na TV-u kad daje intervjue, takav je, tako priča, tako se ponaša i takva mu je energija. To nije gluma nego je on takav", rekao je Marko o Fincu.
"Mislim da će biti fantastično, da će biti pozitivan šok svima i mislim da ovako ekscentričnog lika još nisu imali na pozornici ovdje. Možda i jesu, ali malo je luđi nego energija ovog grada, tako bih barem ja rekao. Tako da se nadam da će se poklopiti to lijepo", dodao je Baby Lasagna.
S druge strane, finski glazbenik nije štedio komplimente na račun hrvatskog kolege.
"Marko ima veliko srce. Kad je upoznao moje prijatelje, bio je jako drag. Velika je zvijezda, ali uvijek je jako drag. Volim ga"
Baby Lasagna otkrio je i da njegov prijatelj već pomalo uči hrvatski jezik.
"Kad sam ga vidio, prvo što mi je rekao bilo je: ‘Brate‘", ispričao je nasmijavši okupljene.
Koncert je na kraju opravdao velika očekivanja. Tisuće ljudi pjevale su i plesale uz njihove hitove, a atmosfera je od prvih do posljednjih minuta bila na razini velikih europskih festivala.
Zanimljivo je i da je Baby Lasagna na pozornicu izašao unatoč ozljedi koju je nedavno zadobio igrajući nogomet. Priznao je da je zbog toga odlučio privremeno odustati od trčanja i nogometnih termina, ali da ga bolna noga nije mogla spriječiti da publici priredi nastup za pamćenje.
Posebnu pažnju privukao je i Käärijin modni odabir, obukao je u hrvatski nogometni dres, čime je dodatno osvojio domaću publiku. Fotografije i snimke s Bjelovara brzo su se proširile društvenim mrežama, a mnogi su primijetili koliko je uživao u atmosferi i druženju s hrvatskim fanovima.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....