StoryEditorOCM
Zvijezde onlinePRIJE 27 GODINA

VIDEO Doris Dragović objavila video sjećanja na nemili skandal! Huljić je pokušao spasiti stvar: ‘Narasli su im očnjaci‘

Piše SCENA SD
29. svibnja 2026. - 12:46

Doris Dragović na društvenim mrežama je podijelila sjećanja na događaj koji se zbio točno prij 27 godina, a koji joj je, uz silno uzbuđenje i sreću koje je tada osjećala, na kraju, na žalost, ostavio i gorak okus.

Splitska pjevačica je otkrila detalje dana kad je predstavljala Hrvatsku na Eurosongu s pjesmom "Marija Magdalena" u Izraelu. Za tisuće ljubitelja i pratitelja Izbora za pjesmu Eurovizije, upravo su Dorisina pjesma i nastup bili među najboljima koje je Hrvatska ikad imala.

"Na današnji datum, 1999. u Međunarodnom konvencijskom centru u Jeruzalemu, pivala se i Marija Magdalena", napisala je uz snimku nastupa.

Doris je na Eurosongu 1999. u Jeruzalemu osvojila visoko četvrto mjesto sa 118 bodova, a bolji od nas bili su Njemačka, Islanda i Švedska koja je pobijedila.

U emisiji "Eurosong 70: Naši ljudi, naše pjesme", emitiranoj na HTV-u uoči ovogodišnje Eurovizije, i Ksenija Urličić, kao tadašnja šefica naše delegacije, i Tonči Huljić, kao autor pjesme, iznijeli su nedvojben stav kako je Doris vrlo izgledna pobjeda planski oduzeta.

image

Doris je bila najveća zvijezda Eurovizije u Jeruzalemu (fotografija snimljena 29. svibnja 1999.)

Livio Andrijić/Cropix

Huljić je ispričao kako je Doris u Izraelu bila prava zvijezda među fanovima Eurosonga, a zbog ogromnog pritiska gdje su obožavatelji dolazili odjeveni u bijelu haljinu poput nje, željeli se slikavati s njom, tražili autograme, pjevačica je ostajala u sobi, jer je izazivala najveći "hype" od svih natjecatelja.

Opisao je tako situaciju kada se 300 ljudi odjenulo u imitacije haljine kakvu je nosila Doris.

image

Doris Dragović, dr. Svjetlan Berković sa suprugom i Ksenija
Urličić 1999. u Jeizalemu na Eurosongu

Livio Andrijić/Cropix

"Mi smo bili zapravo pobjednici u Izraelu, trebali biti", rekla je Ksenija Urličić u emisiji "Eurosong 70: Naši ljudi, naše pjesme", a Tonči Huljić je dodao kako "uopće nije bilo dileme".

Uvjereni u pobjedu, hrvatski predstavnici nisu čak rezervirali avion za povratak, jer su očekivali kako će se u Izraelu dulje zadržati. Urličić se prisjetila i kako im je tada na generalnoj probi prišla tamošnja vračara koja im je rekla da će pobijediti na Eurosongu.

"Tonči Huljić nije znao za sebe, a meni je čak pukla žilica u oku od uzbuđenja", otkrila je Ksenija Urličić.

A onda ih je stigao hladan tuš.

image

Doris s ekipom u Jeruzalemu

Livio Andrijić/Cropix

"Nakon generalne probe tu noć, zove me šefica iz Ženeve i kaže: ‘Znate, vama prijete da vi budete diskvalificirani‘‘, otkrila je Urličić, a Huljić je rekao kako su dva dana prije finala Norvežani pokrenuli proces diskvalifikacije.

Razlog je bio taj što je "Marija Magdalena" imala back vokal puštane sa sintesajzera, a kako su im tada pojasnili, na nastupu se nisu smjeli koristiti snimljeni glasovi, koji nisu na sceni. Huljić je tada predložio da dovede pet back vokala, ali je odbijen.

"Nisu to prihvatili, odjedanput su im narasli očnjaci, samo su rekli: Biznis je biznis", prisjetio se Huljić.

Hrvatsku nisu diskvalificirali, ali su Doris Dragović oduzeti bodovi za koje Huljić tvrdi da se nikad nije doznalo "na koji način, ni koliko". 

image

Doris u Izraelu

Livio Andrijić/Cropix
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
29. svibanj 2026 13:24