Nogometderbija nije bilo

Šibenik pao bez ispaljenog metka na Poljudu, dva podatka dovoljno govore o nemoći Carevićeve družine

Piše Krešimir Gulin
6. listopada 2024. - 20:23

Šibenik je pao bez ispaljenog metka na Poljudu. Najavljivao se dalmatinski derbi, ali za derbi je potrebno dvoje. A na utakmicu u Poljudu, momčad trenera Marija Carevića nije došla.

O angažmanu Šibenika dovoljno goovori podatak da su u prvih 35 minuta napravili samo jedan prekršaj, a do tada je utakmica već otišla na stranu Hajduka.

Naivjače Šibenika može silno zaboljeti i još jedan statistički podatak. Narančasti su prvi udarac u okvir Hajdukovog gola uputili tek u 74. minuti,

Splićani su furiozno odigrali početak susreta i već u 17. minuti vodili (2:0) golovima Rakitića i Durdova i praktički riješili pitanje pobjednika.

Šibenik je prvu četvrtinu prvenstva završio sa solidnih 11 bodova, no pred Carevićevim stožerom je dosta problema koje treba riješiti. Prije svega, radi se o skromnom napadačkom učinku, jer njegova momčad nije zabila gol već četiri utakmice.

Nedvojbeno, Šibenik je u velikom padu forme, o čemu svjedoči i podatak da već pet utakmica ne znaju za pobjedu. Jamačno, reprezentativna pauza dobro će doći Narančastima da se resetiraju za nastavak sezone. Prva iduća utakmica je 19. listopada na Šubićevcu protiv Osijeka.

Agyemang Morrison

Duje Klaric/Cropix

HAJDUK - ŠIBENIK 4:0

SPLIT- Stadion na Poljudu. Gledatelja 21.538. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec). Strijelci: 1:0 Rakitić (2.), 2:0 Durdov (17.), 3:0 Kalik (62.), 4:0 Livaja (88.).

HAJDUK: Lučić - Hrgović, Uremović, Prpić, Diallo (od 63. Melnjak) - Rakitić (od 77. Moufi), Krovinović - Durdov (od 63. Sigur), Kalik (od 72. Sangyang), Dajaku (od 63. Biuk) - Livaja

ŠIBENIK: Đaković - Perić (od 31. Gržan), Morrison, Dujmović - Kolega, Kavelj, Bakić (od 86. Vasilj), Žuta - Torres (od 46. Prekodravac), Božić (od 70. Baković), Santini(od 70. Delić).

06. listopad 2024 20:25