Ostalonapadači raspoloženi

Golijada u dalmatinskom derbiju: Zadar se dobro držao, ali Solaris je i dalje maksimalan

Piše Krešimir Gulin
14. veljače 2024. - 20:57

Prava golijada viđena je u dalmatinskom derbiju petog kola prvenstva Hrvatske u vaterpolu. U konačnici, u vatrometu pogodaka bolje su se snašli igrači Solarisa i opravdali ulogu velikog favorita.

Tako je momčad trenera Denisa Seferovića zadržala maksimalan učinak u ovoj fazi natjecanja slavivši i u petoj utakmici za redom.

Sibenik, 140224.
Bazen u Crnici.
VK Solaris - VK Zadar 1952, vaterpolo utakmica 5. kola Prvenstva Hrvatske.
Na fotografiji: Denis Seferovic, trener Solaris.

Niksa Stipanicev/Cropix

Međutim, teško da će strateg Sunčanih biti zadovoljan igrom svoje momčadi. Naime, Zadrani su kao nitko do sada namučili Šibenčane u naumu da ‘čistom‘ serijom zaključe prvu fazu prvenstva Hrvatske, odnosno do doigravanja.

Na fotografiji: Noa Burburan.

Iako se u porazu teško može biti zadovoljan, trener Zadrana Goran Jovančević možće ponosan na svoju ekipu. Naročito na ono što su prezentirali u prve dvije četvrtine.

Na fotografiji: Goran Jovancevic, trener Zadar 1952.

Zadar je vodio pred kraj druge četvrtine (11:10) i mnogi su pomislili hoće li se u Crnici ponoviti scenarij iz Dohe gdje je Francuska senzacionalno svladala Mađarsku.

Ipak, čuda u vaterpolu se ne događaju svaki dan. U trećoj četvrtini Solaris je ipak demonstrirao svoju kvalitetu i odveo utakmicu na svoj mlin.

Na fotografiji: Antonio Petkovic.

Zanimljivo, trener Sunčanih je bio toliko nezadovoljan igrom svoje momčadi u obrani da je povukao iz bazena pouzdanog čuvara mreže Šparadu i uveo mladog Štrkalja.

Na fotografiji: Lucijan Strkalj.

No, sve ono što su ‘zabucali‘ u obrani, Šibenčani su izvukli raznovrsnošću u napadu gdje su čak petorica igrača imala stopostotan učinak (Pelicarić, Petković, Burburan, Bulat i Brajković) dok je Duje Akrap za pet golova potrošio svega šest lopti.

Solaris- Zadar 23:16 (7;6, 5:5, 7.4, 4:1)

ŠIBENIK- Bazen u Crnici. Gledatelja 50. Suci: Marin Beltrame i Rene Vekić.

Solaris: M. Šparada, Bralić, Brajković (1), R. Akrap, Jakovčević, Petković (4), D. Akrap (5), Pelicarić (5), Vrdoljak (1), Bulat (3), Burburan (4), T. Šparada, Štrkalj, Desnica.

Zadar: Lazić, A. Donđivić, Raci (2), Bašić, Ćalić (4), Jovančević (5), L. Donđivić, Cicero, Butić (4), Eškinja, Zelić (1), Jurišić, Miskolczi, Antić

Na fotografiji: Domagoj Bulat.

27. travanj 2024 14:16