Ostaloprvenstvo hrvatske

Riječani u Šibeniku napravili veliki korak prema polufinalu. Za uzvrat na Kantridi ponijeli plus dva

Piše Šibenski.hr
23. ožujka 2023. - 10:10
Primorje pobijedilo Solaris (10:8) u prvoj četvrfinalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske u vaterpoluNikša Stipaničev/Cropix

Primorje EB je pobjedom u gostima nad Solarisom u Šibeniku, a još k tomu i s dva pogotka razlike 10:8 (3:2, 3:2, 1:1, 3:3), napravilo značajan korak prema plasmanu u polufinale doigravanja državnog prvenstva, piše HVS

Riječani su u Crnici vodili od početka, ne dopustivši domaćinu prednost u niti jednom trenutku. Pred kraj druge četvrtine bilježimo i najveću razliku u korist momčadi trenera Igora Hinića (6:3). Solaris je uspio tek u nekoliko navrata izjednačiti, i to u prvoj i početkom druge četvrtine, te zadnji put u četvrtoj dionici (7:7).

Niksa Stipanicev/Cropix

Najbolji kod Šibenčana bio je baš jedan Riječanin, Noa Burburan s 2 gola, dok je za goste briljirao nizozemski centar Kas Te Riele koji je dao 4 gola. Odmah uz njega, Darko Brguljan s 3 pogotka. U sastav Primorja EB nakon ozljede odnosno loma rebara, vratio se iskusni Petar Muslim.

Uzvratna utakmica ove dvije momčadi, kao i preostala dva četvrtfinalna para (Jadran – POŠK i Mladost – Mornar BS) odigrat će se u srijedu, 29. ovog mjeseca. Podsjetimo, dvjema pobjedama nad Medveščakom, dubrovački Jug Adriatic osiguranje se već plasirao u polufinale Prvenstva Hrvatske, piše HVS

18. travanj 2024 02:16