Ostaloprvenstvo hrvatske

Solaris deklasirao korčulanski KPK: "nazabijao" se talentirani Brajković, debitirao mladi reprezentativac

Piše Krešimir Gulin
31. siječnja 2024. - 21:22

Vaterpolisti Solarisa s lakoćom su svladali korčulanski KPK u Crnici u drugom kolu Prvenstva Hrvatske. Znalo se da su Sunčani kvalitetnija ekipa, ali ispostavilo se da je ta utakmica bila tek malo jači šuterski i plivački trening za Šibenčane.

Momčad trenera Denisa Seferovića sve je riješila u uvodnih nekoliko minuta, tako da je u većem dijelu susreta mogla igrati opušteno.

Poveo je Solaris 3:0. Smanjili su gosti iz peterca, a mogli su se i dodatno prbiližiti iz još jednog kaznenog udarca, no ispriječio se domaći vratar Šparada.

Uslijedila je velika serija Sunčanih do 10:1. Potom je sve bila formalnost, barem što se rezultata tiče.

Iskusni Petković pokazao je zavidan repertoar šuteva, Solaris je bio plivački dominantan i zabio veliki broj golova iz kontranapada.

Trener Seferović održao je obećanje i dao zavidnu minutažnu mladim igračima. Naročito dobro prigodu je iskoristio Šimun Brajković koji je zabio četiri gola.

U prvoj momčadi debitirao je mladi reprezentativac i kapetan mlađih juniora Toni Marinčić.

Solaris- KPK 21:7 (5:1, 7:3, 6:0, 3:3)

Solaris: M. Šparada, Bralić, Brajković (4), R. Akrap (1), Jakovčević (2), D. Akrap (1), Pelicarić (4), Vrdoljak (2), Bulat (1), Burburan, T. Šparada (1), Štrkalj, Marinčić.

KPK: Skokandić, A. Radovanović, V. Radovanović, Jerković (1), Pavlić, Borovina, Vukić (1), Bjelopera, Tedeschi (1), Antunović (2), Bissako, Borovčić Kurir, McKnight, Bego (2).