Ostaloatraktivan nastup

Veliki uspjeh šibenskih hrvača: Jan Slavica osvojio titulu prvaka Hrvatske, evo tko se još okitio medaljama

Piše K.G.
29. listopada 2023. - 11:54

Hrvači Šibenika nastupili su na prvenstvu Hrvatske u slobodnom stilu u uzrastu mlađih dječaka.

Na tom natjecanju šibenski hrvači su ostvarili pojedinačno izvrsne rezultate te je HK Šibenik zauzeo ekipno treće mjesto.

Na natjecanju je nastupilo preko 180 hrvača a HK Šibenik predstavljali su Šimun Grabovac, Ivan Shapovalov, Jakov Bulat i Jan Slavica.

Jan Slavica bio je, uz četiri pobjede, prvi u kategoriji do 75 kilograma te je ponio titulu prvaka Hrvatske.

Ivan Shapovalov je, uz dvije pobjede i poraz, u kategoriji do 75 kilograma zauzeo treće. mjesto.

Jakov Bulat je novi viceprvak Hrvatske u kategoriji do 54 kilograma. Ostvario je tri pobjede i poraz te time zauzeo drugo mjesto.

Šimun Grabovac je u kategoriji do 49 kilograma, u repesažu, tijesno izgubio rezultatom 15:18  te, unatoč izvrsnom hrvanju, izgubio priliku za medalju.

- Osim visokog trećeg ekipnog mjesta od ukupnih 18 klubova, dečki su u svojim borbama napravili 119 bodova, s pozitivnom razlikom od 75 bodova što je još jedan dokaz kvalitetnog i atraktivnog hrvanja šibenskih hrvača koje obiluje mnoštvom bacanja- poručili su iz HK Šibenik.