U Općinsko državno odvjetništvo u Šibeniku su 7. prosinca privedeni državljani Republike Hrvatske (1982. i 1974.) i to osumnjičena 39-godišnjakinja zbog osnova sumnje na počinjenje kaznenog djela prijevare iz članka 236. stavka 2. u svezi stavka 1. Kaznenog zakona i kaznenog djela krivotvorenja isprave iz članka 278. stavka 1. KZ-a, a osumnjičeni 47-godišnjak zbog kaznenog djela prijevare iz članka 236. stavka 2. u svezi stavka 1. KZ-a, kaznenog djela krivotvorenja isprave iz članka 278. stavka 1. KZ-a i kaznenog djela nadripisarstva iz članka 313. KZ-a, nakon čega su ispitani, a potom je ovo državno odvjetništvo donijelo rješenje o provođenju istrage protiv troje okrivljenika, objavili su iz šibenskog Tužiteljstva
Osnovano se sumnja da su od početka 2021. godine do 27. srpnja 2021., zajednički i po prethodnom dogovoru, dogovorili s oštećenicom prodaju nekretnine, koristeći činjenicu da je okrivljena 39-godišnjakinja prethodno kao odvjetnica zastupala oštećenicu u sudskim sporovima i da je s oštećenicom stvorila prisni odnos te znala da je oštećenica starije životne dobi, kao i da je u lošim odnosima sa svojom obitelji zbog čega želi prodati trećinu kuće s pripadajućim zemljištem u njenom vlasništvu.
Osnovano se sumnja da su potom okrivljena 39-godišnjakinja i okrivljeni 47- godišnjak sastavili kupoprodajni ugovor kojeg je oštećenica, vjerujući okrivljenicima u sadržaj ugovora, potpisala kod javnog bilježnika i u kojem je navedeno da je ona prodala predmetnu nekretninu za što dobila novac od kupoprodaje, što nije bilo istinito jer novac nije dobila.
Osnovano se sumnja da je okrivljeni 42-godišnjak potom prodao svom poslovnom partneru predmetnu nekretninu te da je dobiveni novac, u iznosu od 1.400.000 kuna, podijelio s ostalim okrivljenicima.
Osnovano se sumnja da su okrivljena 39-godišnjakinja i okrivljeni 47-godišnjak u kolovozu 2021. godine, u Šibeniku, sastavili u ime i bez znanja odvjetnika iz Šibenika tužbu kojom oštećenica prema svojim srodnicima zahtijeva raskid sporazuma o izvansudskoj nagodbi i isplati jer nisu prema njoj ispunili svoje obveze preuzete sporazumom, kao i da su sastavili punomoć po kojoj se ovlašćuje taj odvjetnik za zastupanje oštećenice pred sudom. Osnovano se sumnja da su tužbu i punomoć ovjerili pečatom i potpisom tog odvjetnika i predali ih na sud.
Postoji osnovana sumnja da je okrivljeni 47-godišnjak od 2016. godine do 10. rujna 2021. na području Šibenika i Primoštena, u tri navrata pružao osobama pravnu pomoć bez da je za to imao ovlaštenje, kao i da je te pružene usluge naplatio ukupno 16.800 kuna.
Sucu istrage Županijskog suda u Šibeniku predloženo je određivanje istražnog zatvora protiv okrivljene 39-godišnjakinje i okrivljenog 47-godišnjaka zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela i opasnosti od utjecaja na svjedoke. Sudac istrage je odbio prijedlog za određivanje istražnog zatvora i naložio im mjere opreza, odnosno zabranu približavanja oštećenici i svjedocima te zabranu uspostavljanja ili održavanja veze s njima, a u odnosu na okrivljenu 39-godišnjakinju i zabranu obavljanja poslovne aktivnosti, zaključili su u šibenskom Općinskom državnom odvjetništvu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....