Jelena Pehar i Anđelo Kvesić novi su karataški prvaci Balkana: Hrvatska je u raznim kategorijama, od najmlađih do veterana osvojila 29 medalja

18. listopada 2021. - 18:12

Hrvatski karate reprezentativci osvojili su osam odličja na prvenstvu Balkana u karateu što se održavao u Poreču, a zlatne medalje osvojili su Jelena Pehar (-50 kg) i Anđelo Kvesić (+84 kg).

U finalu Pehar je do najsjajnije medalje stigla sudačkim preglasavanjem protiv Srpkinje Jelene Milivojčević nakon što je borba završila 0-0, a Anđelo Kvesić u muškoj teškoj kategoriji u finalu je svladao Turčina Ridvana Kaptana sa 4-0.

Do srebra su stigli Mia Greta Zorko (-68 kg) i Ante Mrvičić (-84 kg), a broncu su osvojili Alessandra Hasani (-55 kg), Lucija Čatlak (-61 kg), Ivan Martinac (-75 kg) i Matija Relić (kate). Hrvatska je u raznim dobnim kategorijama od najmlađih do veterana osvojila zasad 29 medalja (8+8+13).

Posljednjeg natjecateljskog dana u središtu pozornosti su još...

20. travanj 2024 05:30