Solinjanka Ana Viktorija Puljiz osvojila brončanu medalju na EP-u u judu: ‘Ni sama ne vjerujem da se ovo dogodilo‘

29. travnja 2022. - 18:58

Hrvatska je imala sjajno otvaranje Europskog prvenstva u Sofiji. Već prvog dana natjecanja hrvatski džudo je osvojio medalju i to zahvaljujući 20-godišnjoj Ani Viktoriji Puljiz u kategoriji do 52 kilograma.

Najčešće ime koje se spominje u krugu favorita za medalje na velikim džudaškim natjecanjima uključuje ono Barbare Matić. Naporan rad osigurali su da to više nije samo Barbara, a tom krugu hrvatskih imena od ovog se petka pridružuje i ono Ane Viktorije Puljiz.

Mlada Solinjanka, službeno još juniorka s 20 godina, već nekoliko godina pokazuje da je na putu da bude vrhunska džudašica i među seniorkama. Potvrdila je to na Europskom prvenstvu u Bugarskoj, na kojem je oduševila i osigurala da se u Hrvatskoj slavi europska bronca.

„Došli smo potpuno neopterećeni, a to je tre...

30. svibanj 2024 03:26