Domaći nogometteško može gore

Kultni dalmatinski klub dotakao ‘dno života‘: gube sve što odigraju, a sada su i obezglavljeni, predsjednik dao ostavku

Piše Mladen Bagić
11. ožujka 2024. - 20:40

Treći poraz makarskog Zmaja u tri proljetna kola, a uz ispadanje iz Kupa od Uranie, zapravo četvrti službeni poraz, s tim da je Zmaj konačno zabio ligaški gol.

Fabjan Blažević je nakon vodstva Junaka 2:0 bio strijelac u 71. minuti, ubacivši u mrežu odbijenu loptu vratara Cvrlje, ali je mreža Makarana do kraja još jedanput pogođena.

Trener Goran Šušnjara opet je miksao sastav, ali ne pomaže ništa, dno je sve bistrije, srećom dolje se usidrio GOŠK, koji je jedini tračak nade, uz još demotivirani Split, u ovo sumorno proljeće, u kojem i bez južine boli glava. Dolazi u subotu Primorac, opet je pobjeda imperativ...

- Prvo poluvrijeme smo držali ritam, ali nas je jedna neopreznost koštala gola. U nastavku nismo iskoristili našu dobru igru i neke šanse i Junak nas je kaznio kontrama - kazao je Josip Gojak, koji je ušao u nastavku.

Sastav Zmaja: Tuhai, Serdarević (od 66. Kim), Vujčić, Navrotskyi (od 46. Brstilo), Urlić, Šalinović, Dam. Rašić, Efunnuga (od 46. Rudelj), Dan. Rašić, Igwenwanne (od 46. Gojak), Martinho (od 66. Blažević).

Marko Ožić Bebek i predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić u rujnu 2021. tijekom proslave Zmajeva 100. rođendana

Ivo Ravlić/Cropix

A večer prije gostovanja u Sinju, baš na Dan žena, na Izvanrednoj skupštini kluba Marko Ožić Bebek podnio je neopozivu ostavku na funkciju predsjednika. Kako saziv skupštinara nije imao rješenja niti novo ime za čelnog čovjeka, sazvana je nova sjednica za desetak dana.

18. kolo: Zagora - Primorac 3:0, Uskok - Vodice 2:2, Kamen - Split 3:1, Neretva - Omiš 2:2, Sloga - Zadar 0:4, GOŠK (KG) -Hrvatski vitez 1:2, Neretvanac - GOŠK (D) 1:0, Junak - Zmaj 3:1.

Poredak: Zadar 41, Zagora 38, Junak 34, Hrvatski vitez 33, GOŠK (KG) i Primorac 31, Omiš 27, Uskok 25, Sloga 22, Neretva i Neretvanac 21, Vodice 19, Kamen 18, Zmaj 12, Split 11, GOŠK (D) 9 bodova.

28. travanj 2024 02:23