Domaći nogometliga prvaka

Luka Menalo donio vrijednu pobjedu i prolazak na vrućem Cipru

Piše M.B.
27. srpnja 2021. - 19:57

Dinamo se plasirao u 3. pretkolo Lige prvaka! Protivnik Zagrepčanima u narednom kvalifikacijskom krugu poljski je prvak, varšavska Legia. Prvi se susret igra u Maksimiru 3. ili 4. kolovoza dočim je uzvrat tjedan dana kasnije.

Najveći dio posla protiv Omonije ''modri'' su odradili još u Zagrebu (pobjedom 2:0). Na Cipru nije bilo puno nogometa. Prezentaciju obiju momčadi limitirao je ''vanjski faktor'': utakmica je započela na 38 stupnjeva!

Dinamo je kroz posjed lopte kontrolirao igru i rezultat, ali u završnici akcija igračima hrvatskog prvala najčešće je nedostajalo koncentracije, a ponekad i prisebnosti.

U nastavku su Zagrepčani podigli ritam igre i stvorili nekoliko vrlo izglednih prigoda za pogodak. Poglavito je dobru šansu imao Oršić u 63. minuti kada se zatekao sam pred vr...

20. travanj 2024 09:08