Poraz od Engleske već je, koliko – toliko, pao u drugi plan. Pred Hrvatskom je nova utakmica. Panama čeka u noći s utorka na srijedu, točno u jedan. Tražit će Vatreni bodove u tom susretu u koji ulaze kao favoriti. Drugi dvoboj naše reprezentacije najavili smo u specijalu podcasta ‘U rašlje‘. O aktualnostima su govorili naš redoviti komentator Vladimir Balić, urednik sportske rubrike Antonio Juričić i sportski novinar Ivan Renić.
Ovo je Balićeva prognoza:
- Daj Bože da ne izgubimo. Najbitnije je da se vratimo s dobrim rezultatom. Neriješen rezultat protiv Paname je za nas dobar jer ćemo protiv Gane onda puno lakše doći do pobjede. Mi smo realno bolji i od jednih i od drugih, ali nismo još sebe pronašli u nekim stvarima.
Dotaknuli smo se i HRT-ove emisije o Svjetskom prvenstvu. Nije za usporedbu, ali u studijima nekih stranih televizija sjede likovi poput Zlatana Ibrahimovića, Thierryja Henryja i sličnih, dok su kod nas to već godinama Anton Samovojska, Tomislav Ivković, Vedran Ješe...
- Teško je to uspoređivati jer je vani puno širi izbor, a naravno i financije. Kod nas se stručni komentatori rijetko žele zamjeriti, pogotovo kada je u pitanju reprezentacija. Onda je tu i strah jer si na državnoj televiziji. Mislim i da imamo ograničen bazen ljudi koji tu uopće mogu biti. Zamisli da netko na HRT-u prije utakmice s Engleskom kaže da ćemo izgubiti – mišljenja je Juričić.
- Ne treba se obrušavati ni na koga na osobnoj razini. Ali ne možeš mi nabrajati sastav Paragvaja iz ‘68. po stoti put. I sad je to zanimljivo? Ma nije više. Daj mi nešto drugo. Volio bih da je sve malo izravnije i otvorenije – dodao je Renić.
Više o svemu pogledajte u trećoj epizodi specijala našeg podcasta ‘U rašlje‘.
Video također možete pronaći i na našem YouTube kanalu.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....