Hajdukkup susret

Hajduk prošao rutinski kroz Grubišno Polje, Gattuso raspodijelio minutažu, a Bijeli već znaju tko im je idući protivnik

Piše Krešimir Milić, R. R.
17. rujna 2024. - 15:11

Nije bilo mjesta ni za iglicu na stadionu Bilogorac od 16.30 sati u utorak. Gostovao je Hajduk, a znate već gdje god igraju ‘bijeli‘ tu su i vjerni navijači. Kakav je bio interes za utakmicu prepričavao je ranije i predsjednik domaćina Franjo Lukenda, a u povijesnoj utakmici za Bilogoru 91 prodano je 1950 ulaznica. Bilo je naravno i onih koji su pronašli druge načine za pogledati gostovanje ‘bijelih‘, jer ne dolazi Hajduk svaki dan u ove krajeve.

Nadali su se domaći, a i oni koji su potegli iz drugih krajeva, da će uhvatiti Livaju i Rakitića za fotografiranje ili autogram, ali Gennaro Gattuso je odlučio odmarati glavne zvijezde u ovoj fazi Kupa. Bila je ovo prilika Gattusu da još jednom testira mladost koja čeka strpljivo svoje minute s klupe, a vjerujemo da je dobio željene odgovore i rutinski očekivani ishod pobjedom od 4:0.

Ranko Šuvar/Cropix

Puta u Grubišno Polje, iako su im se kako smo spomenuli domaći veselili, pošteđeni su bili Marko Livaja, Ivan Rakitić, Filip Krovinović i Filip Uremović, a nije bilo na Gattusovom popisu danas ni Ismaela Dialla zbog crvenog kartona protiv Dinama. Odlučio se talijanski stručnjak potpuno izmiješati sastav za ovu utakmicu, bila je to zapravo prilika za minutažu igračima koji se često nađu u zapisniku, ali rijetko u prvih 11. Tako su priliku od početka susreta dobili i povratnici, ili kažnjenici (ovisno o kutu gledanja), Dajaku i Benrahou, a na gol se vratio kapetan Kalinić dok su obranu preuzeli Elez i Šarlija sa Sigurom i Hrgovićem na bekovima. Od prve minute su danas zaigrali i Capan, Antunović te povratnik Biuk.

Prolaz nije bio upitan ni u jednom trenutku, ni bez glavnih zvijezda, pa kako se i očekivalo rutinski je odrađen ovaj susret. Kvaliteta je bila od početka do kraja evidentna i svaka prilika koju su domaći uspjeli kreirati ostala je u kategoriji pokušaja bez značajnije opasnosti za vrata Lovre Kalinića. Mogli bi izdvojiti u prvom dijelu pokušaj kolumbijske devetke Juana Morena kao opasniji kad je gađao suprotni kut u 13. minuti iskoristivši nepažnju stopera ‘bijelih‘ što je Kalinić odbio u korner.

Ranko Suvar/Cropix

Hajduk je od početka do kraja bio konkretniji, a do vodstva je ‘bijele‘ doveo Benrahou nakon ubačaja Biuka u 24. minuti. Mogla je prednost Hajduka do kraja prvog dijela biti i veća, ali otišlo se na odmor s minimalnom. No nedugo od početka drugog dijela, točnije 53. minuti nakon gužve u šesnaestercu Šarlija je bio najspretniji i poslao loptu u mrežu, a samo tri minute kasnije Antunović je zabio na asistenciju Benrahoua. Kako je odmicao drugi dio s klupe su ulazili Šošić, Melnjak, Đolonga, Skoko i Skelin, a nastavila se i golijada u Grubišnom Polju. Na 4:0 povisio je kup-majstor Melnjak u 82. minuti na asistenciju Hrgovića i postavio konačan rezultat, a posljednjim sučevim zviždukom krenula je i publika prema terenu, najviše oni najmlađi, u nadi da će uhvatiti koji suvenir, fotografiju ili autogram igrača Hajduka.

Hajduk već zna idućeg protivnika u Kupu kojeg će dobiti po koeficijentu i to će biti Mladost Ždralovi, protiv kojih su igrali prije dvije godine u istoj fazi natjecanja u Bjelovaru, a tamo će se i ovog puta susresti.

Tijek utakmice pratite ovdje.

UŽIVO:

Hajduk je upisao sigurnu pobjedu od 4:0 i tako prošao u osminu finala gdje ih čeka Mladost iz Ždralova

90‘ Kraj susreta

87‘ Posljednja izmjena kod domaćina, umjesto Kunšteka u igri je Pačko

85‘ Još jedan pokušaj Melnjaka, ovaj put Gavranović je obranio

82‘ Još jedan pogodak u mreži domaćina, odlična dubinska lopta Hrgovića na bok prema Melnjaku koji je izmakao pažnji obrane domaćina, izašao sam pred Gavranovića i onda ga samo mirno prebacio

80‘ Posljednja izmjena kod Hajduka, umjesto Benrahoua u igru je ušao Skelin

79‘ Pleić je dobro izveo slobodan udarac, precizan udarac, ali i dovoljan da se Kalinić istakne efektnom paradom, uhvatio je loptu i spriječio zgoditak

74‘ Dvostruka izmjena kod Hajduka, iz igre su izašli Dajaku i Sigur, novi na terenu su Đolonga i Skoko

72‘ Kratak prekid zbog bakljade

70‘ Još jedna dvostruka izmjena kod domaćina, izašli su Moreno i Škojo, a u igru su išli Matić i Morešić

65‘ Dvostruka izmjena kod Hajduka, izašli su Biuk i Capan, a ušli Šošić i Melnjak.

63‘ Pokušao je Hrgović iz daljine, ali neprecizno

62‘ Pokušali su nešto domaćini iz prekida, Pleić je izveo slobodan udarac, lopta je zapela u živom zidu

57‘ Dvostruka zamjena kod domaćina, izašli su Plavšić i Guedes, u igri su Stanić i Hrahovski

56‘ Potpuno se otvorilo, sjajno se snašao Antunović koji je dobio loptu u prostor, smirio je,lažnjakom izbacio iz igre obranu domaćina i poslao je u mrežu pored nemoćnog Gavranovića.

53‘ Evo gola, Benrahou je izveo slobodan udarac, lopta je šetala po petercu domaćina, pokušavali su Biuk i Antunović, na kraju je lopta došla do Šarlije koja je s par metara ugurao u mrežu

52‘ Prvi žuti karton na utakmici, Dajakua je rukama nepropisno zaustavio Guedes

50‘ Biuk se zaigrao malo, mogao je puno jednostavnije završiti akciju i postići zgoditak

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme

45‘ Kraj prvog poluvremena

44‘ Još jednom vratnica spašava domaćina, Capan je odlično ubacio na peterac, skočio je Antunović i s pet metara glavom pucao i pogodio gredu

42‘ Dubinska lopta Pukštasa u prostor prema Dajakuu koji je malo pobjegao, dobro pucao s 13-14 metara iskosam ali je Gavranović obranio nogom

39‘ Malo se primirio ritam utakmice, nema više toliko naleta Hajdukovih igrača

36‘ Dajaku je ubacio prizemnu loptu Gavanović je bio na mjestu

33Spasio je Gavranović Bilogoru, ubačaj Hrgovića s lijeve strane, loptu u sredini promašio Antunović, ali ju je dohvatio Pukštas koji je s tri četiri metra pucao, ali je domaći kapetan odbio u korner

28‘  Dajaku je pucao iz slobodnog udarca, lopta se od živog zida odbila u korner

26‘ Opet su domaći stigli naprijed, Moreno se izborio za prostor pored Eleza, pucao, ali ovaj put neprecizno, preko gola

24‘ Dogodilo se ono što smo najavljivali, duga lopta prema Biuku na lijevu stranu, lagani ulazak u kazneni prostor, povratna lopta na koju je natrčao Benrahou i mirno plasirao u nebranjeni dio mreže

22‘ Pritisak Hajduka raste, sada je Dajaku ubacio prema peteercu, ali prije Pukštasa do lopte je došao netko iz obrane Bilogore.

20‘ Vratnica je spasila Bilogoru, Benrahou je vratio loptu do Sigura koji je u idealnoj poziciji našao Biuka, plasirana lopta, ali vratar Gavranović odbio u stativu i sačuvao svoju mrežu

19‘ Pleić je prošao po lijevoj strani, pucao, ali je Elez odbio u korner

18Gužva u domaćem kaznenom prostoru, ali se lopta se odbijala od bloka domaćih, nikako prema golu.

16‘ Dobro je Dajaku ubacio iz kornera, ali je Pukštasa lopta pogodila u ruku, od svega ništa

13‘ Uzvratili su i domaći, Moreno je izmakao pažnji Hajdukovih stopera, a njegov udarac je Kalinić odbio u korner

12‘ Prva konkretna akcija Bijelih, prolaz po desnoj strani i dobar ubačaj na drugu stativu gdje je sam bio Biuk koji je s nekoliko metara pucao glavom, od travnjak, pa preko grede

8‘ Za sada nismo vidjeli ništa velikog, Hajduk ima kontrolu igrem ali pravih prilika nije bilo

5‘ Prva prijetnja Bijelih, Antunović je izborio slobodan udarac na dvadesetak metara, izveo ga je Benrahou, ali neprecizno

1‘ Počeo je susret

0‘ Stigli su sastavi

Semafor

Bilogora 91 - Hajduk 0:4 (0:1)

Grubišno Polje - Stadion Bilogorac. Gledatelja: 1950. Utakmica 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa: Bilogora 91 - Hajduk 0:4 (0:1).

Sudac: Toni Dadić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Benrahou (24.), 0:2 Šarlija (53.), 0:3 Antunović (56.), 0:4 Melnjak (82.)

Žuti kartoni: Guedes (Bilogora 51)

Bilogora 91: Gavranović, Horvat, Majtanić, Hajdarović, Škojo (od 70. Marušić), Ostrman, Guedes (od 57. Hrahovski), Pleić, Kunštek od 85. Pačko), Plavšić (od 57. Stanić), Moreno (od 70. Matić).

Hajduk: Kalinić, Sigur (od 74. Skoko), Elez, Šarlija, Hrgović, Capan (od 64. Šošić), Pukštas, Benrahou (od 79. Skelin), Dajaku (od 74. Đolonga), Biuk (od 64. Melnjak), Antunović