Tko je Graham Arnold, pitanje je za prosječnog hajdukologa... Što vam znači to ime? Australac, a izbornik reprezentacije - Iraka...
Da – i ???
Polako...
Osamdesetih, kao još uvijek mlad novinar, pratitelj Hajduka, pamtim da je bio u điru, ponuđen Hajduku, on i njegov suigrač Robbie Slater kao moguće prinove „bijelih”, pojačanja iz Australije. Igrali su obojica za Sydney United gdje je Vedran Rožić u ta doba bio glavna faca i on ih je signalizirao Hajduku.
Transfer se ipak nije dogodio, ali bio je blizu, razgovaralo se... Arnold je inače bio zidar i miljenik Rožića... Tada su u Sydneyju igrali amateri, većinom su svi imali i pravo zanimanje, zaposlenje od samog nogometanja.
Arnold je bio fini tehničar, ako se dobro sjećamo, a Slater više napadač.
Ne, nisu došli...
Slater je nakon što je propao transfer u Hajduk odmah otišao u Anderlecht, u Belgiju, a Graham Arnold, danas za kormilom Iraka na Mundijalu u Americi dobio je za koju godinu i posebnu ulogu.
Znate kad je ovih dana lipnja Hajduk u Australiji 1990. skinuo zvijezdu i istrčao u dresu kakav danas krasi Blaža Sliškovića na muralu na Mertojaku? Bez omražene petokrake, crvene zvijezde?
E, s jedne strane Mladen Pralija, kapetan Hajduka, a Sydney Croatiju je na povijesni megdan poveo kapetan – Graham Arnold!
Dakle, današnji sudionik Mundijala, s klupe Iraka, razmijenio je zastavice na početku susreta Hajduka i Sydney Croatije te davne 1990. godine, „down under”.
Ako nije došao u Hajduk, barem je bio akter tog povijesnog događaja!
Nogometna raskrižja su čudesna. Danas u Americi na velikoj sceni pojavljuje se Arnold koji je s Mladenom Pralijom razmijenio suvenire prije početka susreta na kojem je Hajduk po prvi nastupio bez petokrake.
I red je da vas na to upozorimo, Graham Arnold, nesuđeni hajdukovac, član Sydney Croatije i miljenik suigrač Vedrana Rožića u redovima kluba Hrvata iz Sydneyja danas je na Mundijalu, zabavlja javnost pričom kako mu trebaju tri vratara protiv Francuske, a vi pojma nemate, pardon, kakve ga sve poveznice vežu uz „bijele” iz Poljuda!
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....