Hajdukkomentar

Generalna proba Hajduka nije uspjela: mučenje protiv drugoligaša iz Zmijavaca, uz nimalo uvjerljivu igru, nije dobra najava nastavka prvenstva

17. siječnja 2021. - 09:17

Generalna proba Hajduka nije uspjela. Tek 1:1 u mučenju protiv drugoligaša Croatije iz Zmijavaca, uz nimalo uvjerljivu igru, ne može se nipošto smatrati dobrom najavom uoči početka nastavka prvenstva koje je za Hajduk pred vratima. Tek u nastavku je Hajduk bio osjetno bolji rival, što pokazuje i konačna statistika (26 udaraca ukupno, deset Croatije), ali tada su već kod gostiju u mnogo većoj mjeri na terenu bile prisutne rezervne snage.

U prvom poluvremenu je najviše problema Hajduku zadavao „pravi Messi iz Zmijavaca” Tomislav Mrkonjić. Zabio je za vodstvo nakon što je manirom rutinera prebacio istrčalog vratara Kalinića. Potom je u 33. minuti imao i veliku priliku za 0:2, ali mu je čudesno Kalinić skinuo šut u stopostotnoj šansi. Imao je i Hajduk nekoliko vrlo izglednih prilik...

20. travanj 2024 13:47