Hajdukslavni dani

Povijest Hajduka: prije više od 4 desetljeća legendarni Ivan Gudelj je odigrao jednu od boljih utakmica za svoje Bijele....

Piše Slaven Alfirević
8. prosinca 2022. - 22:16

Ovi prosinačkih dana Ivan Gudelj je odigrao možda i najbolju utakmicu za Hajduk, svoju najbolju svih vremena. Kazat ćete bilo ih je puno, te Dnjepr, te golovi Crvenoj zvezdi na Marakani, ali ova se posebno pamti, premda nije rezultirala uspjehom u Europi.

Hajduk je svladao u Poljudu snažnu Valenciju sa 4:1, a Gudelj je zabio tri gola, hat-trick slavnim španjolskim "šišmišima".

No, nije bilo dovoljno, jer je Hajduk u dotu iz Valencije prethodno donio poraz 1:5, što ga nije bilo lako nadoknaditi.

Poveo je Hajduk zarana sa 2:0, Gudelj iz penala i Primorac donijeli su nadu već nakon 21 minute, da bi Saura pogotkom u 52. minuti (2:1) otežao posao.

Tada se Gudelj do kraja razletio, u 68. je zabio za 3:1, a u 89. minuti i za 4:1, ali nije bilo više vremena.