Hajdukanaliza utakmice

Teško izborena pobjeda u Pločama: Bijelima je manji problem bio pristup, a veći ‘zastarjeli‘ stil vratara Jadrana

31. listopada 2023. - 16:46

Hajduk je u Pločama teškom mukom došao do pobjede nad Jadranom Miše Krstičevića. I pritom nije bila riječ o nekoj utakmici u kojoj Bijeli nisu uspjeli stvoriti šansu, u kojoj su im domaćini stvarali velike probleme i slično.

Razlika u kvaliteti bila je evidentna od početka, a igrači Mislava Karoglana imali su popriličan broj izglednih prilika, no njihov pristup (pogotovo u prvom poluvremenu) nije bio dovoljno ozbiljan. To samo po sebi i ne bi bilo toliki problem da rezultat nije bio 0:0 sve do 73. minute i da ga nije promijenio David Martić autogolom.

Ovako, kada se sve zbroji i oduzme, možemo govoriti o neuvjerljivoj predstavi Hajduka, s tim da se mora naglasiti kako je, osim već spomenutog pristupa, veliki problem za Bijele bila i odlična predstava domaćeg vratara Olivera Kalca. Točnije, njegov ‘klasičan‘ stil branjenja koji se danas ne viđa baš često.

Karoglan je na teren poslao dosta jaku momčad, s tim da je u prvom poluvremenu sustav bio 4-2-3-1, s Kalikom i

23. lipanj 2024 05:06