Hajdukbijeli slavili 2:0

Hajduk došao do prvenstvene pobjede nakon gotovo dva mjeseca: u Koprivnici pao Slaven Belupo

Piše A. J.
21. studenog 2020. - 19:06
Željko Hajdinjak/Cropix

Hajduk je pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici rezultatom 2:0 I tako došao do prve prvenstvene pobjede nakon gotovo dva mjeseca.

Iako je prvo poluvrijeme bilo izuzetno nesadržajno, a domaćini izgledali kao mrvicu bolja ekipa, Bijeli na odmor otišli s minimalnim vodstvom zahvaljujući pogotku Umuta Nayira u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćini su iz svlačionice izašli odlučni da poravnaju rezultat, ali u 56. minuti Soldo šalje loptu u svoju mrežu nakon ubačaja Caktaša I praktički rješava utakmicu. Suci u VAR sobi šest minuta su pregledavali snimku te su na kraju odlučili da Umut, koji je ometao Soldu, nije bio u zaleđu u trenutku upućivanja lopte.

Hajduk je ovom pobjedom skočio na peto mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Belupo pao na sedmo.

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0:2 (Umut 45`+2, Soldo 56` (ag))

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)
Pomoćnici: Jerko Zobenica (Velika Gorica) i Jerko Crnčić (Vrbovec)
VAR: Ivan Vučković (Zagreb)
AVAR: Ivica Modrić (Zagreb)

SLAVEN BELUPO: Filipović, van Bruggen, Božić, Goda, Mlinar, Bačelić-Grgić, Glavčić, Paracki, Soldo, Lulić, Suarez
Klupa: Čović, Zirdum, Iličić, Knoll, Prce, Jukić, Boakye, Bogojević, Krstanović

HAJDUK: Posavec - Jakoliš, Vušković, Simić, Dolček - Jradi, Jurić, Caktaš - Jairo, Umut, Brnić
Klupa: Ljubić, Dimitrov, Diamantakos, Radić, Čuilć, Atanasov, Gyurcso, Todorović, Teklić

Tijek susreta

90+10` Utakmica je završila. Hajduk je pobijedio rezultatom 2:0.

90+5` Druga promjena u redovima Bijelih. Iz igre će Jairo, a u igru Atanasov.

90+1` Tomislav Stipić dobio je žuti karton zbog prigovora.

90+1` Bebek je dobio signal iz VAR sobe da dođe pregledati situaciju u kojoj je Božić startao na Umuta, ali glavni sudac je odlučio da nema kaznenog udarca.

90` Igrat će se još devet minuta sudačke nadoknade.

89` Još jedna velika prilika za Hajduk. Prvo je Filipović obranio udarac Gyurcsu, a zatim Umut šalje loptu preko praznog gola.

88` Dvije promjene u redovima domaćina. Iz igre izlaze Lulić i Krstanović, a u igru ulaze Boakye i Iličić.

83` Bebek pokazuje žuti karton Simiću zbog prekršaja na Krstanoviću, a odmah u sljedećem napadu i Vuškoviću, zbog prekršaja na istom igraču Belupa. Vuškoviću je ovo treći žuti karton, što znači da ga neće biti u sljedećem susretu.

82` Dobar pokušaj Parackog s ruba kaznenog prostora, ali Posavec je spreman na to.

77` Opasno je bilo pred golom Filipovića nakon ubačaja Gyurcsa, ali nitko od Bijelih nije uspio ugurati loptu u gol. Ostaje 0:2.

76` Prva izmjena u redovima Bijelih. Iz igre je izašao Brnić, a u igru ušao Gyurcso.

72` Velika prilika za Hajduk! Jurić je ostao sam na rubu peterca, ali njegov udarac otišao je visoko iznad gola.

68` Igra Belupa se raspala nakon drugog primljenog pogotka. Bijeli kontroliraju utakmicu i relativno lako ulaze u protivnički trećinu.

62` Igra se nastavila nakon što je VAR soba šest minuta provjeravala pogodak.

56` GOOOOOL! Hajduk vodi 2:0. Caktaš je poslao nisku loptu u peterac s lijeve strane, a Soldo ju je proslijedio u vlastitu mrežu. Suci u VAR sobi dugo su pregledavali snimku zbog potencijalnog zaleđa Umuta, ali su odlučili da gol stoji.

55` Dvije promjene u redovima Belupa. Iz igre će Jeffren i Van Bruggen, a u igru Bogojević i Knoll.

54` Prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je Paracki.

51` Prilika za Hajduk. Jakoliš je poslao loptu iza leđa Slavenove obrane za Jaira, ali Brazilac pogađa vanjsku stranu mreže domaćeg vratara Filipovića.

46` Krstanović je uputio mlaki udarac s ruba šesnaesterca, ali Posavec ga kroti bez ikakvih problema.

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena ni na jednoj strani.

45+5` Prvo poluvrijeme je završilo. Bijeli odlaze na odmor s vodstvom od 1:0.

45+2` GOOOOOL! Umut Nayir zabija za vodstvo Hajduka. Jradi je pronašao Caktaša na lijevom rubu šesnaesterca, a kapetan Hajduka je ubacio za Umuta koji glavom pogađa desni gornji kut Filipovića.

45` Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

39` Hajdukovi napadi uglavnom se svode na solo prodore po boku ili eventualno suradnju krilnog igrača i beka, a Slaven takve situacije za sada rješava bez problema.

35` Krstanović je uputio udarac s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi pored desne vratnice Posavčevog gola.

30` Prvi put danas da je Hajduk došao do protivničkog šesnaesterca. Jairo se spustio po loptu, zadržao je i proslijedio za Dolčeka koji ubacuje loptu na drugu stativu, a Belupov branič je izbija u korner.

27` Posavec je sada loše reagirao na jedan bezopasni ubačaj, ali Jeffren nije dobro zahvatio loptu.

22` Slobodno se može reći da za sada gledamo izuzetno dosadnu utakmicu. Hajdukovci ne uspijevaju spojiti više od dva smislena dodavanja, a Stipićevi igrači disciplinirano čekaju priliku za oduzimanje lopte nakon čega djeluju opasnije od Bijelih.

15` Još nema prilika ni s jedne strane. Domaćini ne dopuštaju Bijelima da vode igru, već većinom izlaze u visoki presing, a Hajduk za sada nema odgovor na to.

10` Spremna je promjena kod domaćina, umjesto ozlijeđenog Bačelića-Grgića u igru će iskusni Ivan Krstanović.

8` Slavenov veznjak ipak neće moći nastaviti utakmicu te će morati izaći iz igre.

5` Bačelić-Grgić je ostao ležati na tlu nakon naizgled bezazlenog "remplanja" sa Simićem te će mu se morati ukazati liječnička pomoć.

1` Utakmica je počela.