Bogdanović i Šarić brzo će zaboraviti međusobni ogled, Šamanić iskoristio ponuđenu priliku

1. ožujka 2024. - 08:32

U "hrvatskom okršaju" u NBA ligi, Golden State Warriorsi u čijem dresu igra Dario Šarić pobijedili su u Madison Square Gardenu New York Knickse Bojana Bogdanovića sa 110-99.

Oba hrvatska košarkaša imala su skromnu večer. Bogdanović je za Knickse igrao 18 minuta ubacivši četiri koša s linije slobodnih bacanja. Iz igre je imao šut 0-7, pri čemu je za trice gađao 0-4. Dodao je i tri skoka i asistenciju. Na suprotnoj strani Šarić je igrao 11 minuta bez postignutog koša, uz šut 0-3, pri čemu su sva tri pokušaja bila iza linije trice. Šarić je imao i tri skoka i tri asistencije.

Warriori su na otvaranju susreta poveli 14-0 i više nisu ispuštali prednost. Tijekom prve četvrtine su imali i +17 (22-5), a 17 razlike su imali i u trećoj dionci. New York se u posljednjoj četvrtini približio na svega četiri koša zaostatka, no više od toga nije išlo. Golden State je do sedme uzastopne gostujuće pobjede vukao Stephena Curryja sa 31 košem i 11 skokova.

"Svaka večer je drugačija, ali nije škodilo to što sam u Gardenu imao dobru vibru i dobar protok lopte", rekao je Curry za ESPN. Jonathan Kuminga je dodao 25 ​​koševa i osam skokova, Klay Thompson 16 koševa, a Chris Paul 11 koševa i šest asistencija.

U domaćim redovima istaknuo se Jalen Brunson sa 27 koševa, Donte DiVincenzo je dodao 16 koševa, a Josh Hart 14 koševa, 18 skokova i sedam asistencija. Golden State je deseti na Zapadu sa 31 pobjedom i 27 poraza, dok su Knicksi četvrti na Istoku sa skorom 35-25.

Sinoć je nastupio i Luka Šamanić u dresu Utah Jazza koji su upisali gostujući poraz od Orlando Magica 107-115. Gosti su se dobro držali u prve tri četvrtine, na ulazu u zadnju dionici imali su +2, no Magic je posljednju četvrtinu dobio sa 10 razlike za konačnih + osam.

Paolo Banchero, koji se vratio u postavu nakon što je propustio dvije utakmice zbog gripe, imao je 29 koševa i devet skokova za Magic, koji je slavio 10. put u 13 utakmica. Braća Wagner, Franz i Moritz, dodali su svaki po 14 koševa.

Utah su predvodili John Collins, Keyonte George i Collin Sexton, svaki sa po 19 koševa. Luka Šamanić je za goste igrao 12 minuta ubacivši osam koševa uz šut 3-6 iz igre, te 1-1 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i četiri skoka.

Orlando sa skorom 34-26 drži šesto mjesto na Istoku, dok je Utah na 11. poziciji Zapada (27-33).

Aktualni prvaci Denver Nuggetsi pobijedili su doprvake Miami Heat sa 103-97 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu. Michael Porter je bio najeikasniji u pobjedničkim redovima sa 30 koševa i 11 skokova, dok je srpski centar Nikola Jokić imao 18 koševa, 11 skokova i sedam asistencija prekinuvši niz od četiri utakmice u kojima je ostvario "triple-double".

Kod Miamija Bam Adebayo je upisao 22 koša i osam skokova, dok je Jimmy Butler dodao 21 koš uz sedam skokova.

Bio je to prvi susret između Heata i Nuggetsa otkako su se odmjerili u NBA finalu prošle godine. Nuggetsi su podsjetimo, pobijedili Heat u pet utakmica za svoju prvu NBA krunu.

Denver je trenutačno na trećem mjestu Zapada sa 41 pobjedom i 19 poraza, dok je Miami osmi na Istoku s učinkom od 33 pobjede i 26 poraza.

U sudaru ekipa koje se bore za "play-in" Brooklyn Netsi su pobijedili Atlanta Hawksa sa 124-97. Netsi su na 11. mjestu Zapada sa 23-36, dok su Hawksi stepenicu više s tri pobjede više i tri poraza manje. U borbi za posljednje play-in mjesto u Istočnoj konferenciji, ponovo će se susresti u Barclays Centeru u subotu.

Netse je do pobjede predvodio Cam Johnson s učinkom sezone od 29 koševa, dok je Dennis Schroder ubacio 23 koša uz osam skokova i sedam asistencija. Kod Hawksa najefikasniji je bio Dejounte Murray sa 28 koševa, šest skokova i pet asistencija.

LA Lakersi su nakon produžetaka porazili Washington sa 134-131 nanijevši Wizardsima 13. uzastopni poraz.

Lakerse su predvodili Anthony Davis sa 40 koševa i 15 skokova, te LeBron James sa 31 košem i devet asistencija. Jamesu sada nedostaje tek devet koševa kako bi postao prvi igrač u povijesti sa 40.000 koševa. U ekipi Washingtona najefikasniji su bili Jordan poole sa 34 koša, te Marvin Bagley sa 23 koša.

NBA REZULTATI

Charlotte - Milwaukee 99-111

Orlando - Utah 115-107 (Luka Šamanić je zabio osam koševa za Utah za 12 minuta

Brooklyn - Atlanta 124-97

New York - Golden State 99-110 (Bojan Bogdanović je za New York zabio četiri koša za 18 minuta, dok je Dario Šarić na suprotnoj strani, ostao bez koša za 11 minuta)

San Antonio - Oklahoma City 132-118

Phoenix - Houston 110-105

Denver - Miami 103-97

LA Lakers - Washington 134-131 (produžetak)

27. travanj 2024 18:38