Košarkačetvrta

Prekinuli post dug deset godina: Baskonia u dramatičnoj završnici osvojila titulu prvaka, košem tri sekunde prije kraja

1. srpnja 2020. - 00:13

Četvrti put u svojoj povijesti košarkaši Baskonije osvojili su naslov španjolskog prvaka nakon što su u finalnom susretu završnog turnira u Valenciji pobijedili Barcelonu sa 69-67.

Junak finala bio je argentinski organizator igre Luca Vildoza, koji je zabio 17 koševa, pri čemu i odlučujući tri sekunde prije kraja susreta. Barcelona je imala zadnji napad, ali je Cory Higgins promašio šut za tri poena.

Ekipa Svetislava Pešića je imala prednost tijekom prvog poluvremena, ali su izabranici Duška Ivanovića u nastavku susreta uspjeli nadmudriti Katalonce.

Nove prvake predvodili su Vildoza sa 17 koševa, Tornike Šengelija sa 14 koševa, te Ilimane Diop sa 10 koševa. Kod Barcelone najefikasniji su bili Thomas Huertel sa 21 košem i Higgins sa 14 koševa, dok je naš Ante Tomić ubacio dv...

19. travanj 2024 21:50