Košarkaht premijer liga

Split pobijedio Cedevitu Junior na Gripama i uzvratio joj za poraz na otvaranju prvenstva: Na kraju smo s par pametnih odluka izvukli utakmicu

5. prosinca 2021. - 16:59

Lider Split (skor 10-2) je s obzirom na okolnosti u očekivano neizvjesnoj utakmici izborio pobjedu protiv jako dobre Cedevite Junior, nanio je gostima tek drugi poraz i uzvratio im za poraz na otvaranju prvenstva.

Zbog odlazaka, ozljeda i akumuliranog umora izranjavani Split izgledao je izdušeno u prvom poluvremenu u kojem je zabio samo 28 poena. Međutim, opet je sastav trenera Srđana Subotića u nastavku susreta nekako izvukao zadnje atome snage i priveo ga u svoju korist. Čak 14 od svojih 16 koševa Bajo je postigao u nastavku, povratnik Kovačevič je zabio neke ključne koševe, kada se susret lomio povukli su i Perković te Barič (double double, po deset koševa i asistencija) pa su Splićani doslovno iščupali pobjedu.

Imali su Splićani čak 12 koševa zaostatka u 24. minuti (3...

26. travanj 2024 10:33