Zubac odličan, u pobjedi Clippersa upisao je double-double, novi poraz Detroita

11. siječnja 2024. - 09:03

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac odigrao je još jednu odličnu utakmicu i u novoj pobjedi svojih Los Angeles Clippersa od 126-120 nad gostujućim Toronto Raptorsima upisao 13. double-double sezone.

Kawhi Leonard zabio je 29 koševa i proslavio novo trogodišnje produženje ugovora vrijedno 152,4 milijuna za Los Angeles.
Paul George također je zabio 29 koševa, a Ivica Zubac je u 31:09 minuta provedenih na terenu ubacio 12 koševa (šut iz igre 6/8) uz 11 skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Immanuel Quickley ubacio je 25 koševa, a RJ Barrett 24 za Toronto. Dennis Schroder dodao je 22 ubačaja za Raptorse, koji imaju omjer 3-3 od početka siječnja nakon niza 1-5.

Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića su sinoć doživjeli ukupno 35. poraz i šesti zaredom sa 130-108 su ih nadigrali gostujući San Antonio Spursi

Victor Wembanyama zabilježio je svoj prvi triple-double učinak u NBA ligi sa 16 poena, 12 skokova i 10 asistencija, a to je ujedno i drugi najbrži triple-double u povijesti NBA lige jer je sve to skupio u samo 21 minutu na terenu. ‘Najbrži‘ triple-double drži Russell Westbrook koji je 2014. stigao do tog učinka u 20 minuta.

Keldon Johnson dodao je 17 poena, a Devin Vassell 16 za Spurse.

AFP

Pistonse, koji imaju samo tri pobjede i 35 poraza, predvodio je Jalen Durren sa 21 pogotkom, a njihov najbolji strijelac Cade Cunningham nije igrao zbog ozljede. Bojan Bogdanović je odigrao 32:43 minute i uz šut iz igre 8/13 (trice 3/5) u porazu svoje momčasi djelovao sa 19 koševa, dva skoka, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom.

New Orleans Pelicans su u San Franciscu sa 141-105 razbili neraspoložene Golden State Warriorse Darija Šarića. Najbolji pojedinac New Orleansa bio je Jonas Valanciunas koji je utakmicu završio sa 21 poenom.

New Orleans je u prvoj četvrtini zabio devet trica i stvorio veliku prednost (46-27) na poluvremenu koju Warriorsi nisu mogli stići do kraja utakmice. Zion Williamson bio je među osam Pelicansa, uključujući svih pet startera, koji su postigli dvoznamenkasti broj s 19 poena.

Moses Moody postigao je 21 poen s klupe za Warriorse, koji su izgubili peti put. Šarićev učinak u porazu Warriorsa bio je skroman, odigrao je 13:29 minuta i zabio četiri koša (šut iz igre 1/3, trice 0/2) uz tri skoka, tri asistencije i jednom ukradenom loptom.

Utah Jazz Luke Šamanića su u Salt Lake Cityju sa 124-111 slavili protiv aktualnih prvaka Denver Nuggetsa. Jordan Clarkson upisao je 27 poena i devet asistencija s klupe, a Utah je od samog početka vodio protiv Denvera. Lauri Markkanen dodao je 26 poena i 12 skokova za Jazz koji je u jednom trenutku utakmice imao prednost od čak 25 koševa.

Collin Sexton ubacio je 22 koša, a John Collins 15 za Utah, dok je Luka Šamanić odigrao 3:19 minuta tijekom kojih je uspio upisati samo jednu asistenciju.  Kod Denvera najbolji je bio Nikola Jokić sa 27 poena.

U jednoj od zanimljivijih utakmica odigranoj sinoć Atlanta Hawks su kod kuće sa 139-132 nakon produžetka svladali Philadelphia 76erse. Jalen Johnson zabio je 25 koševa, od kojih sedam u produžecima, uz rekord karijere od 16 skokova i sedam asistencija kako bi pomogao Atlanti prekinuti niz od dva poraza pobjedom nad gostujućom Philadelphiom.

Philadelphia je povela 125-121 54 sekunde prije kraja nakon koša Maxeya, ali je onda Johnson najprije zakucao i smanjio na dva razlike da bi poslije toga realizirao dva slobodna bacanja, a utakmica otiušla u produžetak.

Atlanta je izjednačila na 132-132 kada je Johnson izveo dva slobodna bacanja nešto više od minute do kraja produžetka. Zatim je došao do ukradene lopte i zabio tricu 40,5 sekundi do kraja.

Sixersi su igrali bez trenutnog MVP-a Joela Embiida, koji je propustio drugu utakmicu zaredom zbog otekline lijevog koljena. Philadelphiju je predvodio sa 35 poena, osam skokova i devet asistencija Tyresea Maxey, a Tobias Harris je dodao 32 poena i 10 skokova.

Nakon produžetka odlučena je i utakmica u Chicagu između Bullsa i Houston Rocketsa, a sa 124-119 bolja je bila na kraju domaća momčad. Coby White postigao je rekordnih 30 koševa u utakmici, a Zach LaVine i Nikola Vučević upisali su double-double rezultate. LaVine  je utakmicu završio sa 25 ​koševa, 13 skokova i sedam asistencija, dok je Vučević upisao 18 poena i 15 skokova. Alperen Sengun predvodio je Houston sa 25 koševa, a Fred VanVleet dodao je 20 poena i 10 asistencija.

Sacramento Kings su se osvetili za poraz od prošlog tjedna nadigravši na gostovanju sa 123-98 Charlotte Hornetse. Keegan Murray postigao je 21 od svojih 25 poena u prvom poluvremenu, a Domantas Sabonis je skupio 24 poena i 10 skokova za Sacramento.

Hornetsima je to 14. poraz u zadnjih 15 utakmica, a jedina pobjeda u tom nizu bila je u Sacramentu 2. siječnja. Miles Bridges je bio najbolji strijelac Charlotte s 24 poena, a Terry Rozier ubacio je 22.

Oklahoma City Thunder su u gostima sa 128-120 bili bolji od Miami Heata, a Shai Gilgeous-Alexander zabio je 28 koševa za gostujuću momčad.Kod Miamija najbolji je bio Bam Adebayo s 25 koševa i 11 skokova.

Indiana Pacers su kod kuče sa 112-104 svladali Washington Wizardse. Sedam igrača postiglo je dvoznamenkast rezultat za Indianu, a najbolji je sa 18 poena i 13 skokova bio Myles Turner. Jordan Poole je za Washington, kojem je to šesti poraz zaredom, ubacio 28 koševa.

27. travanj 2024 14:46