Košarkaprvenstveni dvoboj

‘Žuti‘ stigli do pete pobjede u nizu: otpor Sonika slomljen u drugoj četvrtini kada se ‘zapalio‘ Toni Perković

Piše Ivan Renić
15. listopada 2021. - 19:58

Košarkaši Splita došli su do pete pobjede zaredom u prvenstvu protiv Sonik Puntamike rezultatom 99:58. Otpor gostiju na Gripama je slomljen sredinom druge četvrtine. Do tada je Sonik držao priključak, u nekoliko navrata čak i vodio, no snage za iznenađenje nisu imali. Efikasni Splićani zamalo su prebacili “stotku”, nastavljaju rasti, forma je sve bolja.

Nakon plus tri na koncu prve četvrtine, u drugoj se “zapalio” Toni Perković. Uslijedio je ‘one man show’. U prvih 10 minuta bio je bez poena, a onda ih je do poluvremena ubacio čak 17 (pet trica). Najzaslužniji je što su “žuti” na predah otišli sa 16 koševa prednosti (50:34).

Prednost se u nastavku poduplala. Gosti su pali, obrana im se raspala, a košarkaši Srđana Subotića do ubačaja su dolazili bez...

19. travanj 2024 02:24