Ostalobacanje kugle

Deni Černi osvojio broncu u Tokiju: Nisam želio razmišljati o mogućem plasmanu, već sam želio baciti najdalje što mogu i uspio sam

4. rujna 2021. - 16:33

Gotovo u isto vrijeme na Olimpijskom stadionu u Tokiju nastupala su trojica hrvatskih paraatletičara - Zoran Talić u skoku u dalj, Deni Černi u bacanju kugle, te Vladimir Gašpar u bacanju koplja.

Najveći uspjeh ostvario je Černi (28) koji je u kategoriji F 33 osvojio broncu s rezultatom 11.25.

Paraatletičar atletskog kluba OTOS Grubišno Polje otvorio je natjecanje s rezultatom 10.58, potom je kuglu bacio 11.01, te u trećoj seriji 11.25 što je bilo dovoljno za preuzimanje trećeg mjesta. Do kraja je imao jedan neuspjeli pokušaj, te hitac od 10.54.
Srebro je osvojio Alžirac Kamel Kardjena s rezultatom 11.34, dok je zlato osvojio Marokanac Zakariae Derhem bacivši kuglu tri centimetara više.

Ovo je najveći uspjeh hrvatskog rekordera u bacanju kugle, diska i koplja u kategoriji F3...

28. travanj 2024 15:10